ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Į pradžią

Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai
Tel. 8 (345) 60750,Faksas 8 (345) 60 200
El. p. savivaldybe@sakiai.lt
Kodas 188772814

Spausdinti
 Administracijos direktoriaus įsakymai  Tarybos sprendimai  Tarybos sprendimų projektai  Mero potvarkiai
Savivaldybė
Gyventojams
Verslininkams
 

 

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2010-11-29
Iš viso apsilankė: 8534897
Šiandien apsilankė: 4520
Dabar naršo: 172

 

Naujienų prenumerata

Turistui  

Turizmo informacijos centras

 

 
Architektai  
Bendrieji planai
Strateginis planavimas 
Planavimo dokumentai
Posėdžių transliacija  

Žiūrėti video transliaciją
Video archyvas


Klausimai, pasiūlymai  
Rašyti laišką  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 LIETUVOS KARUOMENĖ

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

Naujienos
PRISIMINIK PROTĖVIUS
2016-10-27

Kaip ir kasmet, Vėlinių oktavos laikotarpiu (lapkričio 1 -8 dienomis), Sintautų akademija kviečia aplankyti ir sutvarkyti senąsias Sintautų valsčiaus kaimų kapinaites ir pagerbti žuvusius partizanus.

RENGINIAI LUKŠIŲ KULTŪROS NAMUOSE
2016-10-26

Spalio 28 d. 18 val. rajoninė teatrų šventė „Teatras mus vienija“. Programoje: Lukšių mėgėjų teatro, Lukšių neįgaliųjų sąjungos kolektyvo, Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro mėgėjų teatro, Šakių Zanavykų teatro spektakliai. Renginys nemokamas.

PAGERBTAS VYSKUPAS J. PREIKŠAS
2016-10-22

2016 m. Zanavykų muziejus švenčia savo 30-ties metų atkūrimo jubiliejų, o vyskupas Juozas Preikšas - savo asmeninį 90-ties metų sukakties jubiliejų.

PAGERBĖ ŽYMIŲ KRAŠTIEČIŲ ATMINIMĄ
2016-10-22

Spalio 21 d. Kiduliuose atidengta memorialinė lenta, skirta diplomato Vaclovo Sidzikausko ir pulkininko leitenanto Vlado Sidzikausko atminimui.

APTARĖ IMIGRACIJOS KLAUSIMUS
2016-10-21

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savivaldybių atstovams, atsakingiems už užsieniečių, gavusių prieglobstį Lietuvos Respublikoje, integracijos teikimą spalio 13 d. organizavo susitikimą su Kanados imigracijos eksperte Naomi Alboim.

NORINTIEMS PRADĖTI VERSLĄ - NAUJOS LENGVATINĖS PASKOLOS
2016-10-19

Pradedantieji verslą ir (arba) iki 1 metų veikiančios labai mažos, mažos įmonės, fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą arba su individualios veiklos pažyma, netrukus galės kreiptis dėl iki 25 tūkst. eurų paskolų verslo pradžiai palankesnėmis nei rinkoje sąlygomis. Šioms paskoloms teikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 22,8 mln. Eur iš Europos socialinio fondo.

MAŽIESIEMS LIGONIUKAMS SVARBI MŪSŲ PARAMA
2016-10-16

Šakių rajono savivaldybėje lankėsi ir su rajono vadovais susitiko „1000 km Širdies žygio“ idėjos sumanytojas ir pagrindinis žygio dalyvis, Všį „Aktyvi Tauragė“ narys Saulius Bagdonas.

KAI ANT KAPŲ ŽYDĖJUSIOS GĖLĖS TAMPA ATLIEKOMIS
2016-10-16

Artėja Mirusiųjų pagerbimo diena ir Vėlinės. Stengsimės prieš šias dienas prisiminti anapilin išėjusius ir sutvarkyti artimųjų kapus: puošime kapavietes gėlėmis, uždegsime žvakeles.  Gėlių krepšeliai ir plevenančios ugnelės – mirusiųjų atminimui. Gyviesiems tai irgi tampa rūpesčiu sutvarkyti atliekomis tapusius augalus, stiklines ir plastikines žvakių dalis. Ir sumokėti už šių atliekų tvarkymą atliekų tvarkytojams.

ZANAVYKŲ APLINKINIS
2016-10-16

Savaitgalį Gelgaudiškyje vyko liaudiškų šokių šventė „Zanavykų aplinkinis“, kurioje dalyvavo rajono šokėjai ir svečiai. Renginio dalyvius pasveikino rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius, mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis, savivaldybės tarybos sekretorė Inga Kanapeckienė, Kultūros ir turizmo skyriaus specialistė Aurelija Papievienė.

ŠAKIŲ LIGONINĖ MINĖJO ŠIMTO METŲ ĮSTEIGIMO SUKAKTĮ
2016-10-16

Šakiuose vyko ligoninės įsteigimo šimtmečio paminėjimo renginys. „Šakių ligoninė įsteigta vokiečių rudenį 1916 metais ir 1 d. sausio 1919 metų mano perimta“,- rašo Šakių ligoninės gydytojas Jonas Staugaitis viename iš istorinių dokumentų.

PADĖKOS POPIETĖ GIRĖNUOSE
2016-10-15

Šeštadienį Girėnų bendruomenės centre vyko Padėkos popietė. Šventės akimirkos:

PAMINĖTA VIETOS SAVIVALDOS DIENA
2016-10-11

Spalio 10-ąją Lietuvoje buvo minima Vietos savivaldos diena. Ją paminėjo ir Šakių rajono vietos savivaldos darbuotojai.

BULVĖS ŠVENTĖ VERŠIUOSE
2016-10-09

Sintautų seniūnijos Veršių kaime jau devintą kartą surengta Bulvės šventė. Joje dalyvavo 15 šeimininkių, kurios skanautojų vertinimui pateikė septyniolika patiekalų iš bulvių.

RAJONE PAMINĖTA TARPTAUTINĖ MOKYTOJO DIENA
2016-10-08

Rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius, mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis, savivaldybės tarybos sekretorė Inga Kanapeckienė, savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas bei skyriaus specialistai Sofija Liudžiuvienė ir Gintaras Demenius Tarptautinės mokytojo dienos proga pasveikino rajono pedagogų bendruomenę. Mokytojams, ikimokyklinių įstaigų darbuotojams įteikti Švietimo ir mokslo ministrės, rajono savivaldybės mero bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo padėkos raštai.

RAJONO MERO SVEIKINIMAS TARPTAUTINĖS MOKYTOJŲ DIENOS PROGA
2016-10-05

Sveikinu visą rajono švietimo bendruomenę Tarptautinės mokytojo dienos proga. Dėkoju Jums, mieli pedagogai, už viską, kuo dalinatės su mokiniais – už savo laiką, savo energiją, savo šilumą. Iš visos širdies linkiu Jums akmens stiprybės, neišsenkamos energijos, stiprios sveikatos. Telydi Jus ieškojimai ir atradimai, svajonė ir viltis, telydi Jus mokinių meilė.

Pagarbiai

Meras Juozas Bertašius

Archyvas
Aktualijos
SVARBI INFORMACIJA TĖVAMS
2016-10-26

Rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius informuoja, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. šeimoje vienu metu gimus dviem vaikams, vienam iš vaiko tėvų (ar turimam vieninteliam iš tėvų) bus skiriama 4 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka per mėnesį (152 Eur) iki jiems sukaks 2 metai. Kai vienu metu gims daugiau kaip du vaikai, išmokos dydis atitinkamai bus didinamas 4 bazinių socialinių išmokų dydžiu. Pareiškėjai dėl išmokų turi kreiptis į seniūniją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.

RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDŽIO, VYKSIANČIO 2016 M. SPALIO 28 D. 10.00 VAL., DARBOTVARKĖ
2016-10-26

Komitetų posėdžiai

Spalio 25 d. (antradienį) 10.00 val. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdis;

Spalio 25 d. (antradienį) 14.00 val. Regioninės plėtros bei Sveikatos ir socialinės politikos jungtinio komiteto posėdis;

Spalio 26 d. (trečiadienį) 10.00 val. Ūkio komiteto posėdis;

Spalio 26 d. (trečiadienį) 14.00 val. Finansų komiteto posėdis.

MIGRACIJOS SAMPRATA IR INTEGRACIJA LIETUVOJE
2016-10-25

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija spalio 3 d. ir spalio 17 d. savivaldybių darbuotojams, atsakingiems už prieglobsčio gavėjų integraciją, organizavo seminarus apie migracijos sampratos bei integracijos galimybes bei problemas Lietuvoje.

RUDENINĖ „MAISTO BANKO“ AKCIJA
2016-10-25

Rudeninėje „Maisto banko“ akcijoje dalyvavo VšĮ Šakių vaikų globos namai (direktorius Virginijus Kelertas, prekybos centras „Iki“), Šakių socialinių paslaugų centras (direktorė Vilma Bielskienė, prekybos centras „Iki“), VšĮ „Šakių Vaišnavų kultūros centras“ (direktorė Giedrė Šedbarienė, prekybos centras „Maxima“), VšĮ „Gelbėkit vaikus“ (Šakių padalinio vadovė Jūratė Arštikaitienė, prekybos centras „Aibė“). Akcijos metu nepasiturintiems rajono gyventojams Šakiuose buvo paaukota 1815 vienetų ilgai negendančių maisto produktų už 1699,31 Eur. Daugiausia – makaronų, kruopų, miltų, aliejaus, cukraus, konservų. Akcijoje dalyvavo - 46 savanoriai.

KONKURSAS „SUKURTA ŠAKIŲ KRAŠTE“
2016-10-23

Šakių rajono savivaldybė ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai skelbia konkursą „Sukurta Šakių krašte“. Konkurso nugalėtojo laukia šakiečio menininko Kęstučio Dovydaičio autorinis darbas, kuris įmonei – nugalėtojai bus įteiktas Verslo dienos šventėje lapkričio 18 dieną. Visos Šakių rajone registruotos ir veikiančios įmonės kviečiamos iki 2016 m. lapkričio 11 dienos teikti paraiškas geriausio rajone sukurto gaminio (paslaugos) konkursui. Paraiškos renkamos ir informacija teikiama Šakių verslo informacijos centre, Bažnyčios g.4-101, Šakiuose.

SĄJUNGA „NEBŪK NAIVUS KELYJE“
2016-10-19

Nebūk naivus kelyje (NNKS) – visuomeninė, savanoriška, pelno nesiekianti, Lietuvos mokinius, vežėjus, jaunimo organizacijas vienijanti sąjunga. NNKS  tikslas – informuoti jaunimą, kad negalima keliauti bet kaip ir su bet kuo, o visiškai pasikliauti socialinio tinklo pasiūlymais vykti kartu – neprotinga.

GYVENTOJAMS - VIDEO ATMINTINĖS
2016-10-19

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, bendradarbiaudama su Energetikos ministerija, Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija, Valstybine energetikos inspekcija, Vilniaus miesto savivaldybe, VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra, Vilniaus miesto savivaldybe ir AB „Energijos skirstymo operatorius” parengė 3 informacines video atmintines elektros ir šilumos energijos vartotojams bei daugiabučių namų gyventojams.

SAVIVALDYBĖS JAUNIMO REIKALŲ TARYBA APDOVANOS GERIAUSIUS
2016-10-18

Šakių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba už 2016 metų veiklą skelbia kandidatų atranką šioms nominacijoms:

Jaunimo lyderis

Jaunimo iniciatyva

Jaunimo renginys

Jaunimo partneris

Jaunimo organizacija

Jaunimo indėlis Šakių rajonui

Siūlant kandidatus apdovanojimams gauti, prašome pateikti trumpą laisvos formos pretendento rekomendaciją. Kandidatus siūlyti gali fiziniai ir juridiniai asmenys.

Siūlymai teikiami Šakių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybai el. paštu danute.jurgutiene@sakiai.lt arba paštu Bažnyčios g. 4, Šakiai LT71120 iki 2016 m. lapkričio 3 d. Informacija tel. (8 345) 60758.

Atrinkti kandidatai bus apdovanoti piniginiais prizais 2016 m. gruodžio 16 d. vyksiančios konferencijos „Įjunk šviesą“ metu.

ĮSIGALIOS NAUJAS IŠMOKŲ VAIKAMS ĮSTATYMO PAKEITIMAS
2016-10-12

Šakių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius informuoja, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigalios naujas Išmokų vaikams įstatymo pakeitimas. Išmokų vaikams mokėjimas pratęstas vaikams nuo 7 iki 18 metų, šeimoje auginant ir (ar) globojant vieną ar du vaikus, o šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms tris ir daugiau vaikų išmoka vaikui vaikams nuo gimimo dienos iki 18 metų bus skiriama nevertinant šeimos gaunamų pajamų. Šiuo metu už vaikus iki 2 metų mokama 28,5 euro, nuo 2 iki 7 metų – 15,2 euro, o vaikai iki 18 metų yra remiami, tik jeigu auga šeimose, kuriose yra 3 ir daugiau vaikų, tačiau šios išmokos mokamos atsižvelgiant į tėvų pajamas – jos neturi viršyti 153 eurų vienam asmeniui.

PARAMA MAISTO PRODUKTAIS
2016-10-06

Šakių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius informuoja, kad 2016 m. spalio 10 d. planuojama pristatyti paramą maisto  produktais į mūsų rajono sandėlius (trečiojo Projekto etapo šeštas  dalinimas). 

ZANAVYKŲ MUZIEJUJE - TARPTAUTINĖ TRADICINĖS PUODININKYSTĖS PARODA
2016-10-06
PRASIDĖS ŠILDYMO SEZONAS
2016-10-05

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Evaldas Sniečkus pasirašė įsakymą „Dėl 2016-2017 m. šildymo sezono pradžios rajone“. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Šilumos ūkio įstatymo 13 straipsniu bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. 1-297 61, 62, 66 punktais, jis nustatė 2016-2017 metų šildymo sezono pradžią nuo 2016 m. spalio 7 d. Įsakyme pažymima, kad jeigu šilumos vartotojai - daugiabučių namų savininkai - balsų dauguma nusprendžia pradėti savo namo šildymą vėliau negu šio įsakymo 1 punkte nustatyta šildymo sezono pradžia, jie apie savo sprendimą turi pranešti šilumos tiekėjui ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki sprendimo įgyvendinimo.

RENKAMOS PARAIŠKOS PARAMAI GAUTI
2016-10-03

Šakių verslo informacijos centre iki spalio 31 dienos renkamos paraiškos gauti paramai iš Šakių rajono smulkaus ir vidutinio verslo plėtros fondo.

Daugiau informacijos: http://sakiai.sesupe.lt/8966/parama-verslui.html arba Šakių verslo informacijos centre bei telefonu 8 345 51 090.

PIEŠINIŲ KONKURSAS „LIETUVOS TAUTINIS KOSTIUMAS“
2016-10-03
KVIEČIAME DALYVAUTI NACIONALINIAME KONKURSE „MANO ŽODYNAS “
2016-10-03
Archyvas
Renginiai
,,Rudenėlio pokštai“
2016-10-28 11:00
Renginio vieta:  Barzdų LC
Folkloro vakaronė „Po visų darbelių vėlų vakarėlį“
2016-10-28 18:00
Renginio vieta:  Kidulių dvare
Diskoteka
2016-10-28 21:00
Renginio vieta:  Slavikų LC
Kopūstų šventė
2016-10-29 17:00
Renginio vieta:  Gerdžiūnų LS
Sintautų muzikinis fontanas.Nuo 20.30 val. iki 21.30 val.
2016-10-29 20:30
Renginio vieta:  Sintautų KC aikštėje

             
   
Savivaldybės biužetinė įstaiga, Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai, tel. 8 (345) 60750, faksas 8 (345) 60200, duomenys kaupiami ir saugomi Jurdinių asmenų registre, kodas 188772814
© Sakiai.lt. Visos teisės saugomos. El
.paštas: savivaldybe@sakiai.lt Kopijuoti ir platinti www.sakiai.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.