ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Į pradžią

Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai
Tel. 8 (345) 60750,
El. p. savivaldybe@sakiai.lt
Kodas 188772814

Spausdinti
 Administracijos direktoriaus įsakymai  Tarybos sprendimai  Tarybos sprendimų projektai  Mero potvarkiai
Savivaldybė
Gyventojams
Verslininkams
 

 

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2010-11-29
Iš viso apsilankė: 26014097
Šiandien apsilankė: 47329
Dabar naršo: 1104

 

Naujienų prenumerata

Turistui  

Turizmo informacijos centras

 

 
Architektai  
Bendrieji planai
Strateginis planavimas  
Planavimo dokumentai

Klausimai, pasiūlymai  
Rašyti laišką  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 LIETUVOS KARIUOMENĖ

 


„Marijampolės regiono integruota

teritorijų vystymo programa 2014-2020 m.“


 
 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

Naujienos
ABIPUSIS PASITIKĖJIMAS – MISIJA NEĮMANOMA?

Noras ir drąsa viešai išsakyti savo tiesą yra pilietiškumo apraiška. Demokratinėje visuomenėje visi turime teisę laisvai reikšti savo mintis, požiūrį vienu ar kitu klausimu, bet turėtume žinoti, kad demokratija turi ir egzituojančias ribas, kai kartu su savo tiesos sakymu yra ir atsakomybė už tą tiesą.

Pastaruoju metu viename rajono laikraštyje skelbiama sunkiai suvokiama pozicija, redakcijai neprisiimant atsakomybės už skleidžiamą turinį. Retoriškai klausiu – gal taip provokuojama rajono vadovybė nuolat atsakinėti į šališką ir faktų neatitinkančią informaciją ar aiškintis rajono visuomenei atsakomaisiais, iš savivaldybės biudžeto apmokamais straipsniais? Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 3 straipsnio 3 punktas nurodo, kad „viešoji informacija visuomenės informavimo priemonėse turi būti pateikiama teisingai, tiksliai ir nešališkai.“ Nesinori tikėti, kad laikraščio savininkai pasiruošę užleisti savo leidinio puslapius tekstams, kurie prilygsta primityviam politikavimui. Tuomet užtektų perspausdinti socialiniuose tinkluose skleidžiamus įrašus, bet kur tuomet dingsta tikroji žurnalistika?

Minėtame įstatyme taip pat sakoma, jog „viešoji informacija yra nesuderinama su žurnalistinėmis kampanijomis, rengiamomis pagal išankstinius nusistatymus ar tenkinant grupinius, politinius interesus“. Mero raštu išdėstytą poziciją priimant spausdinti kaip užsakomąjį straipsnį, jį apmokant iš savivaldybės biudžeto, o politinių oponentų straipsnius net du iš eilės dedant be jokio mokesčio, verčia galvoti, kad spaudos rankomis galimai vykdoma aktyvi, šališka ir tenkinanti grupinius politinius interesus kampanija.

Manau, kad mūsų visuomenė yra pakankamai subrendusi, kad atskirtų pelus nuo grūdų, tačiau pati redakcijos pozicija nėra garbinga ir neprisideda prie pilietinio visuomenės augimo ir abipusio pasitikėjimo stiprinimo.

Savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

             
Savivaldybės biužetinė įstaiga, Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai, tel. 8 (345) 60750, duomenys kaupiami ir saugomi Jurdinių asmenų registre, kodas 188772814
© Sakiai.lt. Visos teisės saugomos. El
.paštas: savivaldybe@sakiai.lt Kopijuoti ir platinti www.sakiai.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.