Šakių rajonas Garbės piliečiai Teisinė pagalba Nuorodos Pagalbos telefonai Korupcijos prevencija Administracinės
naštos mažinimas
Teisės aktai
Lietuvių kalba English
Senoji svetainė
Turistui Turistui Gyventojui Jaunimui Verslui Verslininkui Posėdžių kalendorius Posėdžių kalendorius
GELGAUDIŠKYJE – ILGIAUSIA TAUTINĖ FOTOJUOSTA
2018-04-10

Lietuvos 100-mečio proga į Gelgaudiškį atkeliavo ilgiausia fotojuosta – miestelyje eksponuojama paroda „Tautinė fotojuosta“. Ją gali apžiūrėti net labai skubantys, iš savo automobilio nenorintys išlipti lankytojai – paroda veikia centrinėje Taikos gatvėje ir prie jos tereikia stabtelėti...

Ar kada susimąstėte, jog žodis „juosta“ vartojamas ne tik kalbant apie vieną gražiausių tautinio kostiumo atributų, bet ir kasdieniame fotografų darbe? Kaunietis Donatas Stankevičius, pastebėjęs ryšį tarp abiejų reikšmių, inicijavo projektą „Tautinė fotojuosta“ ir jį praėjusiais metais įgyvendino kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) tautinio meno ansambliu „Nemunas“ bei Kauno bendruomene. Pasak D. Stankevičiaus, fotografijose, kurios nugulė ant imituojamos fotojuostos, atsispindi skirtingos kartos. Didžiulio formato nuotraukomis puoselėjamos ne tik tautinio kostiumo, bet ir apskritai etnografinių tradicijų ypatybės.

Parodos iniciatoriaus teigimu, vietoje 36 kadrų, telpančių į fotojuostą, kiekviename buvo įamžinti du arba trys žmonės, iš viso buvo padarytas 51 kadras ir viršytas pirminis sumanymo tikslas – nufotografuoti 100 žmonių. „Surinkti tokį kiekį žmonių, pasipuošusių tautiniais kostiumais, buvo nemenkas iššūkis. Teko daryti keletą fotosesijų, jose išlaikyti panašią atmosferą. Taip pat buvo svarbu nesumaišyti atskirų kostiumo atributų tarpusavyje, priskiriamų skirtingiems Lietuvos regionams“, – sako D. Stankevičius.

Fotografas pripažįsta, kad anksčiau etnografinėmis tradicijomis, tautiniu paveldu ypatingai nesidomėjęs, bet visada juo grožėjęsis ir jautęs jam pagarbą: „Manau, kad tautinis kostiumas yra vertybė, kurią privalome puoselėti. Jis parodo mūsų tautos unikalumą.“ Šiuo projektu taip pat siekiama netradicine forma atkreipti dėmesį į įsivyravusią nuomonę, jog jaunose šeimose blėsta etnografinių tradicijų puoselėjimas ir jų perdavimas naujoms kartoms. Gelgaudiškį pasiekusi unikali ekspozicija yra šiuolaikiška priemonė skleisti žinią apie Lietuvos kultūrines vertybes rajono, miestelio gyventojams ir svečiams, atvykstantiems į Gelgaudiškį iš visos Lietuvos ir užsienio.

Parodos „Tautinė fotojuosta“ bendras ilgis – beveik 100 metrų, ji Gelgaudiškyje veiks iki gegužės 16 d.