ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Į pradžią

Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai
Tel. 8 (345) 60750,
El. p. savivaldybe@sakiai.lt
Kodas 188772814

Spausdinti
 Administracijos direktoriaus įsakymai  Tarybos sprendimai  Tarybos sprendimų projektai  Mero potvarkiai
Savivaldybė
Gyventojams
Verslininkams
 

 

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2010-11-29
Iš viso apsilankė: 31190002
Šiandien apsilankė: 609
Dabar naršo: 77

 

Naujienų prenumerata

Turistui  

Turizmo informacijos centras

 

 
Architektai  
Bendrieji planai
Strateginis planavimas  
Planavimo dokumentai

Klausimai, pasiūlymai  
Rašyti laišką  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 LIETUVOS KARIUOMENĖ

 


„Marijampolės regiono integruota

teritorijų vystymo programa 2014-2020 m.“


 
 
 
 
 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

VI festivalio "Beatričės vasaros" koncertai
PAGRINDINIS RĖMĖJAS
 
 
RĖMĖJAI
 
 
 
 
 
 
 
INFORMACINIAI RĖMĖJAI
 
 
 
 

Gegužės 29 d. 18 val. Griškabūdžio bažnyčioje festivalio atidarymas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas – Nacionalinės premijos laureatas Gintaras Rinkevičius

Lilija Gubaidulina (sopranas)

  Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras – prieš 27-erius metus suburtas jaunų muzikų kolektyvas, į Lietuvos muzikinį gyvenimą įsiveržė su neblėstančia energija, originaliomis programomis ir aukštu meistriškumu. Pirmąjį dešimtmetį orkestras pažymėjo grodamas naujoje Vilniaus Kongresų rūmų koncertų salėje, kuri tapo orkestro namais. Kolektyvo koncertinis gyvenimas itin intensyvus – sugrota daugiau nei 1000 koncertų Lietuvoje ir svetur. Teminės programos, orkestro gimtadienio, sezono pradžios ir pabaigos koncertai, lietuviškų simfoninių partitūrų premjeros, koncertiniai ir sceniniai operų pastatymai tapo gražia Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro tradicija, o sėkminga ir intensyvi orkestro veikla užfiksuota gausioje diskografijoje. Orkestras tapo pirmuoju kolektyvu Lietuvos muzikos istorijoje, užsimojusiu įrašyti ir išleisti visus Gustavo Mahlerio simfoninius kūrinius.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas – vienas žymiausių dirigentų Lietuvoje, Nacionalinės premijos laureatas Gintaras Rinkevičius kviečiamas diriguoti žymiems Europos orkestrams, su pasaulinio garso muzikantais rengia pasirodymus prestižinėse koncertų salėse.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia pasiklausyti ypatingai gražaus tembro soprano, nuostabaus itališkojo bel canto – Lilijos Gubaidulinos. Lietuvos klausytojai L. Gubaiduliną pirmąkart išgirdo 2010 metais LRT muzikiniame projekte „Triumfo arka“. Iki tol nežinoma dainininkė sužavėjo komisiją ir žiūrovus artistiškumu, profesiniu meistriškumui, meile muzikai. Ji buvo pripažinta konkurso nugalėtoja ir nominuota „Auksinio balso“ titulu. „Laukiame, kol jūs įsiliesite į mūsų muzikinį ir kultūrinį gyvenimą“, – tuomet kalbėjo komisijos narė prof. S. Stonytė.

2 val. prieš koncertą bus renkamos aukos koncertui paremti, 10-8 Eur


 

Birželio 12 d. 17 val. Gelgaudiškio dvare

Gospel muzikos projektas „Where The Backs Come From“ (Lietuva)

Atlikėjos:   Algė Matekūnaitė

Berta Timinskaitė

Eglė Gadeikytė

Silvija Pankūnaitė 

 

Gospel muzika išsiskiria unikaliu skambesiu, ritmu, harmonija. Spinduliuoja meilę, džiaugsmą, stiprybę. Tačiau įspūdingiausia tai, jog ji vienija žmones – skambant emocingoms, lengvai įsimenančioms melodijoms, muzikantai ir klausytojai tampa viena šeima.

Šis jausmas nesvetimas keturioms merginoms, susibūrusioms į grupę Where The Backs Come From. Kiekviena atlikėja ėjo savo muzikiniu keliu, kol gospel muzikos ilgesys (būtent nuo jos prasidėjo pirmieji žingsniai į sceną), nugalėjo.

Bilieto kaina 5 Eur

Bilietus galima įsigyti Gelgaudiškio kultūros centre arba 1 val. prieš koncertą


 

Birželio 26 d. 18 val. Šakių evangelikų liuteronų bažnyčioje

Ekstremalus klasikos pliūpsnis

 

Martynas Levickis – akordeonas

Styginių kvartetas SinChronic:

Simas Tankevičius (smuikas), Rakelė Chijenaitė (smuikas) Mintautas Kriščiūnas (altas), Ignė Pikalavičiūtė (violončelė)

 

 

 

Programoje J. S. Bach, A. Soler, A. Vivaldi, W. A. Mozart, G. Rossini

Bilieto kaina 10 Eur

Senjorams ir moksleiviams 8 Eur

Bilietus galima įsigyti Šakių kultūros centre „Jaunystė“ arba 1 val. prieš koncertąLiepos 9 d. 18 val. Šakių evangelikų liuteronų bažnyčioje

Auksiniai Lietuvos balsai

 

Liudas Mikalauskas (bosas)

Ona Kolobovaitė (sopranas)

Audronė Juozauskaitė (fortepijonas)

 

Pagaliau susivieniję Auksiniai Lietuvos balsai dovanoja Jums nuostabiausią operečių, miuziklų ir dainų puokštę. Ją su meile surinko dainininkai, kurių balsai, charizma ir meistriškumas atskleis tikrąjį miuziklų spindesį: Liudas Mikalauskas, vienas įžymiausių lietuvių jaunosios kartos bosų, kaip visuomet, įžengs į sceną pasiryžęs atiduoti visą savo širdį, o žavingoji Ona Kolobovaitė, užburianti muzikalumu ir nuoširdumu, pakvies išgyventi kiekvieną muzikos taktą, bei kartu patirti dainose atsiskleidžiančias jausmų audras. Programai akompanuoja tarptautinių konkursų laureatė Audronė Juozauskaitė.

Būkite kartu su jais liepos 9 d. 18 val. Šakių evangelikų liuteronų bažnyčioje. Iš čia sklindanti muzikos dvasia nepaliks abejingos nei vienos širdies.

             Bilieto kaina 7 Eur

Senjorams ir moksleiviams 5 Eur

Bilietus galima įsigyti Šakių kultūros centre „Jaunystė“ arba 1 val. prieš koncertą


 

Liepos 23 d. 18 val. Griškabūdžio bažnyčioje

Nuo baroko iki XXI a.

Martynas Švėgžda von Bekkeris 

Muzikos festivalis „Beatričės vasaros“ kviečia pasiklausyti šiuo metu Vokietijoje gyvenančio ir dirbančio smuikininko virtuozo M. Švėgždos von Bekkerio parengtos kamerinės muzikos programos. Netikėtos muzikinės sankirtos, vyresniosios ir jaunesniosios kompozitorių kartos kūriniai žada išties puikios muzikos gūsį. Smuikininko M. Švėgždos von Bekkerio vardas žinomas pasaulyje. Atlikėjas mene nuolat ieško kokybės, gilumo, ir jam tai pavyksta kaskart paėmus į rankas savo instrumentą. Daug keliaudamas po įvairias pasaulio šalis, koncertuodamas bei vesdamas meistriškumo kursus, į Lietuvą jis visuomet grįžta kupinas naujų idėjų ir entuziazmo.      

Martynas Švėgžda von Bekkeris yra įstabus muzikantas, kurio vardas skamba ne tik Lietuvos, bet ir garsiausiose Europos scenose, o smuiko pedagogą M. Švėgždą von Bekker pažįsta viso pasaulio studentai. Smuikininkas savo gyvenimą nuo vaikystės yra susiejęs su muzika ir kultūros pasauliu, ir jo negalima pavadinti tik atlikėju. Šio menininko tikslai – kurti ir groti harmoningą muziką, skleisti gėrį ir meilę.

Dar nežinome, ar smuikininkas per koncertą Griškabūdžio bažnyčioje grieš smuiku, kuriuo labai džiaugiasi. „Žmonės, prisimenantys mane iš studijų Hamburge laikų, anuomet teikdavę paramą įvairiems projektams, šį kartą investavo pinigus ir nupirko smuiką, o instrumentą davė man griežti visam gyvenimui. Tokiu būdu jie mane įvertino, – prisimena muzikantas. – Tai senas itališkas smuikas. Į Hamburgą atvykau 2013-ųjų vasarį, o tų pačių metų gruodį, per Kalėdas, gavau instrumentą. Kai pirmą kartą išgirdau jo garsą, iš laimės net akys sudrėko“.

1 val. prieš koncertą bus renkamos aukos koncertui paremti, 7 Eur

 Rugpjūčio 6 d. 18 val. Gelgaudiškio dvare

Telmo Pires. Fado bučinys

Nesuvaidinti jausmai dainose

Atlikėjai: Telmo Pires (vokalas, Portugalija)

Bruno Chaveiro (portugališkoji gitara, Portugalija)

Cajé Garcia (klasikinė gitara, Portugalija)

Yami (kontrabosas, Portugalija)

Programoje originalios fado kompozicijos (iš albumų Fado Promessa ir Ser Fado)

„Telmo Pires apdovanotas tokiu balsu, kuris apglėbia Jūsų pečius lyg šiltas, lengvas vasaros vėjelis, dvelkiantis nuo jūros.“ Taip apie dainininką, vieną iš labai nedaugelio vyrų, užkariavusių fado pasaulį, atsiliepia muzikos kritikai.

Gimęs Portugalijoje, tačiau didžiąją gyvenimo dalį praleidęs Vokietijoje, dainininkas atrado save 2011 m. grįžęs į Lisaboną. Pasklidus kalboms apie „naują vyruką“, T. Pires jau po kelerių metų koncertavo prestižiškiausioje Lisabonos koncertų salėje – Museu do Fado, o šiandien – visame pasaulyje.

Fado kartais vadinamas „portugališku bliuzu“. Šios paprastos, jausmingos dainos yra tokios nuoširdžios, o T. Pires emocijos, balso niuansai, gestai ir mimika tokie išraiškingi ir įtaigūs, kad leidžia juos suprasti be žodžių. Ar suprasite Jūs? Pabandykite!

Bilieto kaina 8 Eur

Bilietus galima įsigyti Gelgaudiškio kultūros centre arba 1 val. prieš koncertą


 
 

Rugpjūčio 27 d. 18 val. Zyplių dvare festivalio uždarymas

C´est charmant! Tai žavinga!

 

Dovilė Kazonaitė (sopranas)

Šarūnas Šapalas (baritonas)

Tadas Motiečius (akordeonas)

Rūta Mikelaitytė - Kašubienė (fortepijonas)

Birutė Mar (aktorė)


Jaunų, žavingų menininkų kompanija kviečia pamiršti kasdienius rūpesčius ir pasinerti į prancūziškos muzikos kerinčias harmonijas, pasiklausyti širdį apnuoginančios prancūzų poezijos tonų ir pustonių... Tiesiog viskas, ką galima pasakyti apie šį koncertą, telpa viename žodyje charmant – tai lengva flirto kibirkštis, svajingas žvilgsnis bei ilgesys, meilė...

Dovilė Kazonaitė ir Šarūnas Šapalas – jaunosios kartos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai, sėkmingai besiskinantys kelią ir užsienio scenose. Jie atliks kompozitorių G.Bizet, J.Offenbach, F.Poulenc, C.Saint-Saens, C.Debussy, G.Faure dainas ir operų ištraukas. O kokia gi Prancūzija be akordeono garsų? Taigi šiuo instrumentu akordeonistas Tadas Motiečius papuoš ne vien dainininkų pasirodymus, bet ir gros solo. Solistams talkins pianistė Rūta Mikelaitytė-Kašubienė, paskambindama ir keletą C.Debussy impresionistinių preliudų. Aktorė, poetė bei rašytoja Birutė Mar Lietuvoje bei pasaulyje puikiai žinoma monospektalių atlikėja, laimėjusi daugybę prestižinių apdovanojimų, skaitys prancūzų poetų kūrybą, jos pasirodymas kaskart sukuria šventę...

  Bilieto kaina 7 Eur

 Bilietus galima įsigyti Lukšių kultūros centre (Zyplių dvare) arba 1 val. prieš koncertą

 

             
Savivaldybės biužetinė įstaiga, Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai, tel. 8 (345) 60750, duomenys kaupiami ir saugomi Jurdinių asmenų registre, kodas 188772814
© Sakiai.lt. Visos teisės saugomos. El
.paštas: savivaldybe@sakiai.lt Kopijuoti ir platinti www.sakiai.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.