ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Į pradžią

Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai
Tel. 8 (345) 60750,
El. p. [email protected]
Kodas 188772814

Spausdinti
 Administracijos direktoriaus įsakymai  Tarybos sprendimai  Tarybos sprendimų projektai  Mero potvarkiai
Savivaldybė
Gyventojams
Verslininkams
 

 

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2010-11-29
Iš viso apsilankė: 31381146
Šiandien apsilankė: 102
Dabar naršo: 22

 

Naujienų prenumerata


Turistui  

Turizmo informacijos centras

 

 
Architektai  
Bendrieji planai
Strateginis planavimas  
Planavimo dokumentai

Klausimai, pasiūlymai  
Rašyti laišką  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 LIETUVOS KARIUOMENĖ

 


„Marijampolės regiono integruota

teritorijų vystymo programa 2014-2020 m.“


 
 
 
 
 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

Pradžia > Taryba

VII muzikos festivalio „Beatričės vasaros“ koncertai

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

 
 
RĖMĖJAI
 
 
 
 
 
 
 
 
INFORMACINIAI RĖMĖJAI
 
 
 
 

DRAUGAI IR PARTNERIAI
 
Šakių, Gelgaudiškio, Griškabūdžio ir Lukšių kultūros centrai
 
Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčia
 
Šakių evangelikų liuteronų bažnyčia
 
Irena Plaušinaitytė
 
 

GEGUŽĖS 27 D. 18 VAL. GRIŠKABŪDŽIO BAŽNYČIOJE

Festivalio atidarymas

LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

GINTARAS RINKEVIČIUS - meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas
IEVA PRUDNIKOVAITĖ - mecosopranas

  

       Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras – prieš 28-erius metus suburtas jaunų muzikų kolektyvas, į Lietuvos muzikinį gyvenimą įsiveržė su neblėstančia energija, originaliomis programomis ir aukštu meistriškumu. Pirmąjį dešimtmetį orkestras pažymėjo grodamas naujoje Vilniaus Kongresų rūmų koncertų salėje, kuri tapo orkestro namais. Kolektyvo koncertinis gyvenimas itin intensyvus – sugrota daugiau nei 1000 koncertų Lietuvoje ir svetur. Teminės programos, orkestro gimtadienio, sezono pradžios ir pabaigos koncertai, lietuviškų simfoninių partitūrų premjeros, koncertiniai ir sceniniai operų pastatymai tapo gražia Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro tradicija, o sėkminga ir intensyvi orkestro veikla užfiksuota gausioje diskografijoje. Orkestras tapo pirmuoju kolektyvu Lietuvos muzikos istorijoje, užsimojusiu įrašyti ir išleisti visus Gustavo Mahlerio simfoninius kūrinius. Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas – vienas žymiausių dirigentų Lietuvoje, Nacionalinės premijos laureatas Gintaras Rinkevičius kviečiamas diriguoti žymiems Europos orkestrams, su pasaulinio garso muzikantais rengia pasirodymus prestižinėse koncertų salėse

        Ieva Prudnikovaitė – operos solistė. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūrą pas prof. Reginą Mačiūtę, turi darbo operos teatruose patirties, atliko vaidmenis įvairiuose spektakliuose bei daug koncertinių programų, sėkmingai dalyvavo LTV projekte „Triumfo arka“. Nuo 2008 m. I. Prudnikovaitė dainuoja „Aalto“ muzikiniame teatre Esene, Vokietijoje. Šiame teatre ji yra sukūrusi ne vieną vaidmenį, tarp kurių Končakovna (A. Borodino „Kunigaikštis Igoris“), Karmen (G. Bizet „Karmen“), Fenena (G. Verdi „Nabukas“), Federika (G. Verdi – „Luiza Miler“), Gimnazistas (A. Bergo „Lulu“), Madalena (G. Verdi „Rigoletas“), Suzuki (G. Puccini „Madam Baterflai“), Džiuljeta (J. Offenbacho „Hofmano pasakos“) ir kt. Vienas ryškiausių solistės įkūnytų vaidmenų – Karmen G. Bizet operoje „Karmen“. 2009 m. už jį I. Prudnikovaitė buvo apdovanota „Operos švyturiu“ kaip Metų operos solistė. Šalia Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Eseno muzikinio teatro Vokietijoje, Karmen I. Prudnikovaitė taip pat yra dainavusi Latvijos nacionalinėje operoje bei Braunšveigo (Vokietija) operos teatruose. I. Prudnikovaitė dažnai atlieka ir koncertines programas, tarp kurių viena populiariausių – tango muzikos programa su ansambliu „4Tango“. Be šio ansamblio, solistės scenos partneriais yra tapę dainininkas Jeronimas Milius, pianistas Petras Geniušas, būgnininkas Vladimiras Tarasovas, smuikininkas Artūras Šilalė, būgnininkas Tomas Kulikauskas, tenorai Kristianas Benediktas, Vaidas Vyšniauskas, taip pat geriausiu Azijos tenoru vadinamas dainininkas Warrenas Mokas ir kiti.

2 val. prieš koncertą bus renkamos aukos koncertui paremti 10 Eur, moksleiviams ir senjorams - 8 Eur

Birželio 11D. 18 VAL. ŠAKIŲ EVANGELIKŲ LIUTERONŲ BAŽNYČIOJE

KVARTETAS „TRUMPAS SUJUNGIMAS“

JOANA DAUNYTĖ - arfa
JUSTINA AUŠKELYTĖ - smuikas
ANDRIUS BALACHOVIČIUS - akordeonas
DONATAS BAGURSKAS - kontrabosas

 

       Tai unikali galimybė koncerto metu išvysti ansamblio gimimą. Vedami smalsumo atrasti naujas muzikines spalvas ir dar negirdėtus sąskambius, žavūs ir drąsūs Joana, Justina, Andrius bei Donatas leisis į naują muzikinį nuotykį. Sujungdami skirtingas muzikines patirtis į netradicinės sudėties kvartetą, šie skambesio gurmanai smuiko, arfos, akordeono ir kontraboso garsais nutapys ansamblio gimimo istoriją. Skambės įvairių epochų kūriniai, kuriuos vainikuos argentiniečių kompozitoriaus Astor Piazzola žymieji Tango.

Bilieto kaina 5 Eur Bilietus galima įsigyti Šakių kultūros centre „Jaunystė“ ir 1 val. prieš koncertą

 

BIRŽELIO 29 D. 18 VAL GELGAUDIŠKIO DVARE BIRŽELIO 11D. 18 VAL.

„TANGO ARGENTINO“

BRIGITA IR CARLOS RODRIGUEZ - tango šokėjai (Argentina)
ARTŪRAS CHALIKOVAS – gitara
DIEMANTĖ MERKEVIČIŪTĖ - smuikas

 

       Autentiška ir nuoširdi muzika bei meilės ir aistros šokis į Lietuvą atvyksta iš pačios tango tėvynės Argentinos. Muzikos festivalyje „Beatričės vasaros“ kartu pasirodys charizmatiškieji tango meistrai - gitaros virtuozas Artūras Chalikovas, smuikininkė Diemantė Merkevičiūtė ir tarptautinių konkursų ir festivalių laureatai - šokėjai Brigita ir Carlos Rodriguez. Talentingi muzikantai paruošė išskirtinio grožio ir nepaprastai romantišką meninę programą į kurią elegantiškai įsikomponavo šokėjų pora. Skambant tango karaliaus Astor Piazzolla ir pasaulinio garso kompozitorių Jose Padula, Juan Carlos Cobian, Francisco Canaro, Carlos Gardel, Mariano Mores melodijoms, scenoje pasklis argentinietiško tango dvasia. Gitaros virtuozas Artūras Chalikovas yra žymus muzikantas, kompozitorius ir aranžuotojas, aktyviai koncertuojantis scenoje. Puikia technika, nuoširdžiu muzikavimu, šiltu bendravimu su publika garsėjantis atlikėjas su dideliu užsidegimu muzikuoja drauge su pripažintais atlikėjais iš viso pasaulio. Smuikininkė Diemantė Merkevičiūtė puikiai atlieka klasikinę ir moderniąją muziką, aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose Austrijoje, Švedijoje, Danijoje, Amerikoje, Prancūzijoje ir Lietuvoje. Jos muzikavimas pasižymi savitu skambesiu, peržengiančiu akademinio muzikavimo ribas bei kuriamu ypatingu emociniu ryšiu su klausytoju. Diemantė su dideliu malonumu ir ekspresija atlieka tango muziką. „Tango nėra vien žingsniai ar jų deriniai, tango – tai kultūros, kurioje jis gyvena nuo vaikystės, išraiška. Šiame šokyje tu gali išreikšti visą pojūčių ir jausmų vaivorykštę – nuo gilaus santūraus skausmo ir kančių iki visapusės meilės ir džiaugsmo.“, - aistringąjį tango šokį apibūdina tradicinio „gyvojo“ tango meistras Carlos Rodriguez iš Buenos Airių, kuris kartu su Brigita Rodriguez užpildo sceną kerinčiu šokiu.

Bilieto kaina 5 Eur Bilietus galima įsigyti Gelgaudiškio kultūros centre ir 1 val. prieš koncertą

 

LIEPOS 9 D.18 VAL. GELGAUDIŠKIO DVARE

ŠOKANČIŲ PAVEIKSLŲ REČITALIS

VIKTORAS PAUKŠTELIS - fortepijonas

 

       Šis pianistas neretai vadinamas unikaliu, nes publikai pateikia dviejų savo talentų – tapybos ir skambinimo fortepijonu – jungtį. Jis sukūrė analogų klasikinėje scenoje neturinčią dviejų meno šakų sintezę. „Šokančių paveikslų rečitalis“ – tai neįprastas renginys, kurio metu pianistas skambina baroko ir romantizmo epochų kompozitorių kūrinius, o juos lydi vaizdo projekcijos – šiuolaikiniai, kupini nevaldomos ekspresijos, dinamizmo ir ryškių spalvų Viktoro tapybos darbai. Tokiu būdu vizualinė įtaiga praplečia garsų skalę, o vaizdai įgauna akustinio virpesio. Po itin sėkmingo pasirodymo Niujorko „Carnegie Hall“ 2015 metų rugsėjį, „The New York Concert Review“ pažymėjo „aukščiausios klasės“ Viktoro ritmo pojūtį, o jo muzikavimą vadino nuoširdžiu, tvirtu ir uždegančiu. Pianistas koncertuoja JAV, Olandijos, Prancūzijos, Švedijos, Šveicarijos, Vokietijos, Lietuvos ir Prancūzijos publikai, kuri visuomet lieka sužavėta tuo, ką išgirdo ir pamatė. Muzika ir dailė šiam menininkui – tai du persipinantys ir vienas kitą papildantys komponentai: nenušlifuotas jo tapybos impulsyvumas prideda eksperimentinės drąsos scenoje, o vizualinis darbas spalvomis kuriant formą tampa girdėjimu, kuris perkeliamas į pianizmo plotmę. V. Paukštelis mokėsi Vilniaus Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Mariam Azizbekovos bei prof. Veronikos Vitaitės kl.), kur įgijo bakalauro, magistro, meno aspiranto diplomus bei Hamburgo aukštesniojoje muzikos ir teatro akademijoje (dėst. Evgeni Koroliov kl.). Vėliau studijavo Paryžiaus aukštojoje muzikos mokykloje „Ecole Normale de Musique de Paris“ (prof. Jean Marc Luisada kl.). Dalyvavo garsių fortepijono profesorių meistriškumo pamokose, tarp kurių – pasaulyje žinomų pianistų Gary Graffman, Jiří Hlinka, Boris Petrušanskij, Michail Voskresenskij, Anthony di Bonaventura pavardės. Atlikėjo diskografijoje trys kompaktinės plokštelės: J.S. Bacho, F. Liszto, C. Debussy kūriniai (2013) , J.S.Bach, A. Liadovo, A. Scriabino kūriniai (2014) bei J. P. Ramo, R. Šumano, C. Franko kompozicijos (2015).

Bilieto kaina 5 Eur Bilietus galima įsigyti Gelgaudiškio kultūros centre ir 1 val. prieš koncertą

 

LIEPOS 16 D. 18 VAL. ZYPLIŲ DVARE

GYVENIMAS KAIP FILMAS
Žymiausių kino filmų muzika

CHRIS RUEBENS - gitara, ukulelė, vokalas
NERIJUS BAKULA - akordeonas
TADAS DEŠUKAS - smuikas
VYTIS NIVINSKAS - kontrabosas

 

       Charizmatiškasis kompozitorius, gitaristas Chrisas Ruebensas, kvietęs užsukti į Café de Paris, šį kartą atvers ištisą pasaulį, slypintį už kadro. Leiskitės į nuotykius su Karibų piratais, svajokite su Amelija iš Monmartro, atraskite lobius su Indiana Džounsu...Tai – tik maža dalis to, kas įtrauks Jus į muzikos ir veiksmo sūkurį. „Originali, konkrečiam filmui sukurta muzika suteikia ypatingos energijos. Melodijos ne tik atspindi filmo nuotaiką, bet ir pačios pasakoja atskirą istoriją”, – sako kino filmų muzika besidomintis gitaristas. O kokia istorija bus papasakota šiame koncerte, sužinokite patys! Programoje Y. Tiersen, J. Williams, E. Kusturica, E. Morricone ir kt.

Bilieto kaina 6 Eur Bilietus galima įsigyti Lukšių kultūros centre ir 1 val. prieš koncertą

 

LIEPOS 29 D. 18 VAL. ŠAKIŲ EVANGELIKŲ LIUTERONŲ BAŽNYČIOJE

FADO SPINDULYS
Portugališkų dainų magija

MARA PEDRO - vokalas, Portugalija
MÁRIO HENRIQUES - portugališkoji gitara, Portugalija
BRUNO BRÁS - fado gitara, Portugalija

       Į Lietuvą, šįkart ir į mūsų festivalį sugrįžta ypatingų simpatijų sulaukusi jauniausia fado žvaigždė – Mara Pedro! Po savo pasirodymo Vilniuje, vos per porą metų, ji apkeliavo pusę pasaulio, ruošia naują albumą ir prisipažįsta nepaprastai pasiilgusi mūsų šalies: „Fado neįmanoma apibūdinti. Tai – gyva, nuolat kintanti žmogaus sielos muzika. Ją reikia pajusti. O jūs jaučiate. Niekur kitur nepatyriau tokios bendrystės su klausytojais, todėl man nepaprastai gera koncertuoti Lietuvoje.“ Po tokio nuoširdaus prisipažinimo, belieka tik laukti koncerto, nukelsiančio į bekraštį jausmų vandenyną… Programoje fado kompozicijos.

Bilieto kaina 6 Eur Bilietus galima įsigyti Šakių kultūros centre „Jaunystė“ ir 1 val. prieš koncertą

 

RUGPJŪČIO 13 D. 18 VAL. ZYPLIŲ DVARE

DŽIAZO MUZIKOS VAKARAS SU „DAINIUS PULAUSKAS GROUP“ IR NEDA

NEDA – vokalas
DAINIUS PULAUSKAS - klavišiniai
VALERIJUS RAMOŠKA - trimitas, flugelhornas
LIUTAURAS JANUŠAITIS – saksofonas
KĘSTUTIS VAIGINIS – saksofonas
DOMAS ALEKSA – bosinė gitara
LINAS BŪDA – mušamieji

 

       Dainiaus Pulausko grupė - vienas reikšmingiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo kolektyvų, savotiški Lietuvos džiazo ambasadoriai. „D.Pulausko unikalus sekstetas savo muzika užsitikrina išskirtinę vietą progresyvaus Europos „fusion“ džiazo scenoje“ - rašė kritikas Jan Patterson „Allaboutjazz.com“ tinklapyje ( 2011 spalio 10 d. ). „Subūręs kolektyvą, Pulauskas išgarsėjo kaip puikus improvizatorius, kompozitorius ir fusion bei džiazroko muzikos aranžuotojas. D.Pulausko kolektyvas – viena kūrybingiausių ir daugiausiai eksperimentuojančių Lietuvos džiazo grupių. Joje groja neįtikėtinai talentingi atlikėjai.Šie muzikai yra tikri novatoriai, neapsiribojantys specifiniais džiazo stiliais” Mel Huang. Jų kuriamą spalvingą „ fusion“ versiją Suomijos džiazo kritikas Risto Haapsamo pavadino "galingu moderniojo džiazo pulsu". Per savo gyvavimo metus Dainiaus Pulausko grupė dalyvavo daugiau kaip 130-tyje prestižinių Europos, Azijos, Afrikos ir Šiaurės Amerikos džiazo festivalių. Svarbiausi iš jų: “Baku Jazz Festival 2016” (Azerbaizhan), “Jarasum Jazz Festival 2016“ (South Korea), “Bohemia JazzFest 2016“ (Czech Republic),“Oct-Loft Jazz Festival 2015“ (Shenzhen, China),“Shisha International Jazz Festival 2015” (Pune, India), „Tokyo Jazz Festival 2014”(Japan), „Izmir European Jazz Festival 2014“(Turkey), „London Jazz festival 2013“ (U.K.), "Bratislava Jazz Days 2013" (Slovakia), "Garana Jazz Festival 2013" (Romania), "Ottawa Jazz Festival 2013" (Canada), “Cape Town Jazz Festival 2013” (Republic of South Africa), “Cairo Jazz Festival 2013” (Egypt), "Acacia Festival 2012" (Ethiopia), “Hong Kong International Jazz Festival 2011” (China), “Penang Island Jazz Festival 2009” (Malaysia), “Big Band Jam Festival 2007” (Washington, USA), “Jakarta Jazz Festival 2007” (Indonesia), “Kristianstad Jazz Festival 2006” (Sweden), ”Jazzy colors”, (2005, Paris, France), "Sibiu Jazz" (2005, Romania), "Oslo Jazz" (2004), "Stockholm Jazz Festival" (2002), "Copenhagen Jazz Festival" (2002), "JazzYatra" (2001, India), "Beijing, Shanghai and Changchun International Jazz Festival" (1999, China), "JazzBaltica" (1998, Salzau, Germany) ir kt.

Bilieto kaina 8 Eur Bilietus galima įsigyti Lukšių kultūros centre ir 1 val. prieš koncertą

 

RUGPJŪČIO 20 D. 12.00 VAL. ILGUVOS BAŽNYČIOJE

SAKRALINĖS MUZIKOS IR POEZIJOS VALANDA „GIESMĖ IR ŽODIS TAVO GARBEI“

REGINA ŠILINSKAITĖ – sopranas
DAINIUS PUIŠYS – baritonas
DAINIUS SVOBONAS – aktorius, skaitovas
DALIA JATAUTAITĖ – vargonai

  

      Žymių Lietuvos atlikėjų programoje girdėsite A. Caldar`os, G. F. Handel`io, J. S. Bach`o, L. Luzzi, Ch. Gounod, C. Franck`o, F. Schubert`o M. Reger`io, R. Wagner`io, G. Verdi, Th. Dubois, G. Faure, F. Lisztʼo, M. K. Čiurlionio, J. Naujalio arijos, giesmės, duetai, kūriniai vargonams. Jono Pauliaus II – ojo, M. Daukšos, Maironio, V. Mačernio, A.Puišytės, K. Bradūno, J. Marcinkevičiaus, J. Vaičiūnaitės bei kt. poezija ir proza.

Koncertas nemokamas.

RUGSĖJO 9 D. 18.00 VAL. ZYPLIŲ DVARE

Japoniškų wadaiko būgnų grupė “Daigen gumi”

Vadovas Mr. Yuzawa

Tradiciniais japoniškais būgnais Wadaiko energingus ritmus mušanti grupė „Daigen-gumi“ atvyksta į Lietuvą pripildyti koncertų sales nekasdieniškais rytietiškais ritmais.
Grupė „Daigen-gumi“ susikūrė 2000 metais siekdama ugdyti muzikantus gebančius japoniškais ritmais su žiūrovais dalintis visame pasaulyje. „Daigen-gumi“ dažnai pasirodo per televiziją, teatruose bei gyvuose koncertuose. Jų dešimtmečiui paminėti skirtas koncertas 2009 metais buvo labai aukštai įvertintas Japonijos publikos ir kritikų.
„Daigengumi“ įkūrėjas Motoichi Yuzawa nuo šešerių metų būgnų muzikos paslapčių mokėsi pas savo tėvą, japoniškų dainų akomponuotoją ir Tokijo tradicinių japoniškų būgnų kultūros saugojimo asociacijos įkūrėją. Meistras Yuzawa dabar ne tik koncertuoja pasaulinėse salėse bet ir rašo muzikinius kūrinius būgnams, moko jaunąją muzikantų kartą. Jam taip pat labai svarbu skleisti būgnų kultūrą ir jų žavesį užsienyje.
Anksčiau Japonijoje būgnai buvo naudojami meldžiantis dievams prašant gausaus derliaus, akomponuojant kabuki teatro pasirodymuose, vykstant mūšiams. Dabar dažniausiai būgnus galima išgirsti tradiciniuose japoniškuose festivaliuose, o palyginti neseniai wadaiko būgnai pradėjo vis dažniaus skambėti ir koncertų salėse kartu su džiazo, klasikinės muzikos ar roko garsais.
Kiekviena būgnininkų trupė turi tik jai būdingą būgnų skambesį į kurį dažnai įpinami regioniniai elementai. Būgnai taip pat leidžia būgnininkų asmenybėms atsiskleisti, tad kiekvienas grupės „Daigen-gumi“ pasirodymas yra pripildytas energijos bei ekspresijos ir kas kartą vis šiek tiek kitoks.
Nepraleiskite progos išvysti „Daigen-gumi“ pasirodymo, kuriame galėsite ne tik pasiklausyti japoniškų ritmų, bet ir išvysti liūto šokį!

 Bilieto kaina 5 Eur Bilietus galima įsigyti Lukšių kultūros centre ir 1 val. prieš koncertą

             
Savivaldybės biužetinė įstaiga, Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai, tel. 8 (345) 60750, duomenys kaupiami ir saugomi Jurdinių asmenų registre, kodas 188772814
© Sakiai.lt. Visos teisės saugomos. El
.paštas: [email protected] Kopijuoti ir platinti www.sakiai.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.