ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Į pradžią

Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai
Tel. 8 (345) 60750,
El. p. [email protected]
Kodas 188772814

Spausdinti
 Administracijos direktoriaus įsakymai  Tarybos sprendimai  Tarybos sprendimų projektai  Mero potvarkiai
Savivaldybė
Gyventojams
Verslininkams
 

 

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2010-11-29
Iš viso apsilankė: 31446246
Šiandien apsilankė: 45
Dabar naršo: 15

 

Naujienų prenumerata


Turistui  

Turizmo informacijos centras

 

 
Architektai  
Bendrieji planai
Strateginis planavimas  
Planavimo dokumentai

Klausimai, pasiūlymai  
Rašyti laišką  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 LIETUVOS KARIUOMENĖ

 


„Marijampolės regiono integruota

teritorijų vystymo programa 2014-2020 m.“


 
 
 
 
 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

Pradžia > Taryba

VII muzikos festivalis „Beatričės vasaros“

Apie Koncertai

PAGRINDINIS RĖMĖJAS

 
 
RĖMĖJAI
 
 
 
 
 
 
 
 
INFORMACINIAI RĖMĖJAI
 
 
 
 

Prasideda VII muzikos festivalis „Beatričės vasaros”

                                   

           Prasidedant vasarai  šakiečius ir jų svečius vėl kviečia   pamėgtas muzikos festivalis „Beatričės vasaros“. Tai  septintus metus vykstantis profesionaliosios muzikos renginių ciklas  savo pavadinimu primenantis Lietuvos lakštingalą, mūsų kraštietę dainininkę Beatričę Grincevičiūtę.  Pabudinta vėlyvą pavasarį, klasika ir kita profesionalioji muzika mūsų išskirtinėse erdvėse skambės iki pat rudens. Klausytojai galės išgirsti aštuonis koncertus keturiose skirtingose erdvėse: Zyplių ir Gelgaudiškio dvaruose, Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje bei Šakių evangelikų liuteronų bažnyčioje. Festivalio programoje įvairaus pobūdžio ir stiliaus muzika.

         Unikalios architektūros ir puikios akustikos Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje  festivalį tradiciškai pradės vienas žymiausių Lietuvos kolektyvų, pelnęs pripažinimą garsiausiose pasaulio scenose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Gintaro Rinkevičiaus ir mecosopranas Ieva Prudnikovaitė . Klausytojai turės malonios progos išgirsti šio kolektyvo ir dainininkės atliekamus pasaulinės klasikos kūrinius.

         Sujungti skirtingas muzikines patirtis į netradicinės sudėties kvartetą „Trumpas sujungimas“ ryšis jauni ir ambicingi muzikantai. Skambės įvairių epochų kūriniai, kuriuos vainikuos argentiniečių kompozitoriaus Astor Piazzola žymieji Tango.  Šio festivalio svečias pianistas ir dailininkas Viktoras Paukštelis . Šis pianistas neretai vadinamas unikaliu, nes publikai pateikia dviejų savo talentų – tapybos ir skambinimo fortepijonu – jungtį. Tai tarsi šių dienų Čiurlionis. Jo parengta programa „Šokančių paveikslų rečitalis“ – neįprastas renginys, kurio metu pianistas skambina baroko ir romantizmo epochų kompozitorių kūrinius, o juos lydi vaizdo projekcijos – šiuolaikiniai, kupini nevaldomos ekspresijos, dinamizmo ir ryškių spalvų Viktoro tapybos darbai. 

Kiekvieno festivalio programoje organizatoriai stengiasi supažindinti ir su kitų tautų muzika, jos išskirtinumu. Šio festivalio viešnia iš Portugalijos fado dainininkė Mara Pedro, argentinietiško tango šokėjai Brigita ir Carlos Rodriguez  iš Argentinos . Charizmatiškasis Chris Ruebens ir jo muzikantų grupė Lietuvos ir užsienio šalių klausytojams pažįstami iš programų „Cafe de Paris“, „Muzikinis karavanas“ į mūsų festivalį sugrįžta su geriausių kino filmų programa „Gyvenimas kaip filmas“.

   Zyplių dvaro gamtoje numatomas ir džiazo muzikos vakaras  su „Dainius Pulauskas Group“ ir Neda. Šis kolektyvas vienas reikšmingiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo muzikantų, savotiški Lietuvos džiazo ambasadoriai pasaulyje, apkeliavę ir Lietuvos vardą garsinę daugiau kaip 130-tyje  prestižinių Europos, Azijos, Afrikos ir Šiaurės Amerikos džiazo festivalių.  Smagu, kad „Beatričės vasaros“ taip pat bus tame tarpe...

     Šiemet, kaip ir kasmet, po vieną festivalio akordą skiriame Ilguvai, iš kur iškeliavo  Beatričės vaikystės vasaros, kur saugomos jos šeimos ir garsiosios  giminės šaknys .  Operos solistė Regina Šilinskaitė, baritonas Dainius Puišys, aktorius Dainius Svobonas ir vargonininkė Dalia Jatautaitė Ilguvos bažnyčioje atliks programą „Giesmė ir žodis Tavo garbei“.

       Tai sakome iki malonių susitikimų festivalio koncertuose ir gerų įspūdžių,  kurie, tikimės, paįvairins ir praturtins mūsų vasarą. Su dėkingumu visiems festivalio rėmėjams, draugams ir partneriams ir, žinoma, klausytojams.

 

Augenija Kasparevičienė

 

    

 

             
Savivaldybės biužetinė įstaiga, Bažnyčios g. 4, LT-71120 Šakiai, tel. 8 (345) 60750, duomenys kaupiami ir saugomi Jurdinių asmenų registre, kodas 188772814
© Sakiai.lt. Visos teisės saugomos. El
.paštas: [email protected] Kopijuoti ir platinti www.sakiai.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.