Lietuvių kalba English
Telefonų numeriai
ĮMONĖMS SKAIČIUOJAMA NEGRĄŽINAMŲ SUBSIDIJŲ SUMA
2020-05-20

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, jog daugiau nei 870 Marijampolės apskrities mikroįmonių VMI jau suskaičiavo per 1,4 mln. eurų skirtiną negrąžinamų subsidijų sumą[1]. Ekonomikos ir inovacijų ministerijai priėmus sprendimą dėl subsidijos skyrimo, įmonėms skirtas subsidijas perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras.

„Per Mano VMI kvietimai teikti paraiškas negrąžinamai subsidijai gauti pasiekė jau 32 tūkst. mikroįmonių“, - sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, primindama, kad šiuose kvietimuose yra pateikta ir nuoroda į paraiškos formą, kurią įmonių atstovams tereikia tik užpildyti ir pateikti toje pačioje Mano VMI erdvėje. Iš viso beveik 30 tūkst. mikroįmonių, pateikusių paraiškas negrąžinamai subsidijai gauti, VMI suskaičiavo daugiau nei 63,4 mln. eurų pagalbai skirtiną sumą.

Mikroįmonių atrankos kriterijai

  • š. m. gegužės 1 d. įmonėje dirbo ne mažiau kaip 1 ir ne daugiau kaip 9 darbuotojai;
  • įmonė yra įtraukta į VMI sudarytus nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašus;
  • įmonė 2019 m. sumokėjo gyventojų pajamų mokestį į savivaldybės ir valstybės biudžetus;
  • įmonė nėra bankrutuojanti, restruktūrizuojama ar likviduojama.

Ką daryti, jeigu mikroįmonė nėra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašus?

Verslininkai, kurie nėra įtraukti į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus, tačiau taip pat patyrė neigiamas pasekmes dėl COVID-19, dėl pagalbos priemonių jų verslui taikymo gali kreiptis į mokesčių administratorių, pateikdami supaprastintos formos prašymą, kuriame turi pagrįsti, kad patyrė neigiamas pasekmes. Minėtą formą galima pateikti per Mano VMI (skiltyje Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Paklausimai), atsiųsti e. paštu vmi@vmi.lt arba klasikiniu paštu. Supaprastintos formos prašymą galima rasti čia: https://www.vmi.lt/cms/informacija-verslui-del-covid-19. Kai įmonė yra įtraukiama į nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašą ir atitinka kitus reikiamus kriterijus, ji sulauks VMI kvietimo pateikti paraišką per Mano VMI.

Konsultacijas mokesčių klausimais teikia VMI specialistai trumpuoju telefonu 1882. Taip pat, aktuali informacija susijusi skelbiama socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje:

www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija ir VMI interneto svetainėje https://www.vmi.lt/cms/mikroimonems-teikiamos-subsidijos.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

#

Indrė Lenkaitytė,

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: +370 37 466 765, +370 698 37867; el. p. indre.lenkaityte@vmi.lt

#

 

 

[1] Pažymėtina, jog VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra, savo ruožtu, taip pat vertina VMI atrinktas mikroįmones ir nustato didžiausias leistinas pagalbos sumas, nustatytas Europos Komisijos reglamentu. Išmokų dydis priklauso nuo praėjusiais metais sumokėtų mokesčių – jei sumokėta iki 1 tūkst. eurų GPM, subsidija sieks 500 eurų, nuo 1 iki 2 tūkst. eurų GPM – 1 tūkst. eurų, jei daugiau – pusę sumokėto GPM.