Lietuvių kalba English
Dažniausiai užduodami klausimai Svetainės struktūra Telefonų numeriai
NACIONALINIS DIKTANTAS – RAŠYK. KLYSK. IŠMOK
2024-03-11

Po kelerių metų pertraukos Nacionalinis diktantas sugrįžta ir vėl pakvies prie popieriaus lapo visus kalbos aistruolius. Diktantas per LRT RADIJĄ bei portale LRT.lt skambės kovo 15 dieną. Visi norintys gyventojai jį rašyti galės ir Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

„Rašyti diktantą kviečiame visus. Savo kalba galime rūpintis tik mes patys. Net jei klystame rašydami ar kalbėdami, visada galime tobulėti – kartu su draugais, kolegomis ar bendramoksliais. Tik kiekvieno mūsų apsisprendimas lems, kokia ateityje bus lietuvių kalba“,  – teigia Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Atviras visiems kalbos mylėtojams, Nacionalinis diktantas ir šiemet skatins dalyvius atskleisti savo prieraišumą lietuvių kalbai bei siūlys nebijoti suklysti, nes kiekviena klaida tampa kelrodžiu į mokymąsi. Pagrindinis šių metų organizatorių šūkis – „Rašyk. Klysk. Išmok“.

Penktadienį, kovo 15 d., 11 val., diktantas bus transliuojamas per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt. Jau keturioliktą kartą rengiamas Nacionalinis diktantas yra bendras VšĮ Pilietinės minties instituto ir LRT renginys, diktantą remia AB Šiaulių bankas.

Dalyvavimas neapsiriboja konkrečia vieta – prie kalbos šventės kviečiamos prisijungti bibliotekos, savivaldybės, įstaigos, įmonės, mokyklos ir užsienio lietuvių bendruomenės. Mokyklos, įmonės ir organizacijos diktantą galės rašyti savo patalpose, o užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir konkurse galės dalyvauti kovo 16–17 d. sau patogiu metu.

Specialiai Nacionaliniam diktantui tekstus kuria lietuvių rašytojai. Pastarąjį kartą Nacionalinio diktanto dalyviai rašė Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkės Birutės Jonuškaitės sukurtą tekstą „Milinė“.

 

Nacionalinis diktantas tradiciškai išrinks raštingiausią mokinį, raštingiausią suaugusįjį ir raštingiausią užsienio lietuvį. Diktanto finalas bus rengiamas gegužės mėnesį Vilniuje.

Nuo 2006 m. organizuojamas Nacionalinis diktantas jau 14 metų nuosekliai bendradarbiauja su Valstybine lietuvių kalbos komisija, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, LR užsienio reikalų ministerija, AB  Lietuvos paštu, LR kultūros ministerija ir Valstybine kalbos inspekcija.

 

Jei diktantą rašote bibliotekoje, mokykloje ar kitoje įstaigoje – atiduokite jį organizatoriams. Jei rašote namuose, savo darbo vietoje ar kitur – išsiųskite organizatoriams adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui

AB Lietuvos paštas, J. Balčikonio g. 3, 03500 Vilnius

Svarbu. Diktantą būtina išsiųsti iki kovo 18 d. imtinai.

100 geriausiai parašiusiųjų bus kviečiami į Nacionalinio diktanto finalą, kuris vyks gegužės mėnesį Vilniuje. Čia išrinks raštingiausią moksleivį, suaugusįjį ir užsienio lietuvį.

Diktantą gali rašyti visi, tačiau konkurse negali dalyvauti lituanistai.

Visa informacija apie projektą:

 

Šakių rajono savivaldybėje Nacionalinio diktanto koordinatore paskirta Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Kasparavičienė, tel. (8 345) 60764, mob. 8 682 36062.

 

Informaciją parengė Rimutė Grušienė, savivaldybės kalbos tvarkytoja