Lietuvių kalba English
Telefonų numeriai
BENDRAS ŠAKIEČIŲ IR PRANCŪZŲ PROJEKTAS
2019-11-27

Lapkričio 24–gruodžio 1 dienomis Lietuvoje vieši grupė svečių iš Prancūzijos Chinono miesto „Rabelais“ licėjaus. Kartu su Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokiniais ir mokytojais bus pradedamas įgyvendinti Erasmus+ projekto „Įšūkis Rytuose – Vakaruose“ pirmasis etapas, kuriame šiais metais dalyvauja 43 mokiniai iš abiejų šalių.

Pagrindinė šio projekto idėja – dalintis spektakliais, darbo įgūdžiais scenoje, susipažinti su kiekvienos šalies teatro mokymo institucijų sistemų specifiškumu, dalintis skirtingomis kultūromis ir jų raiškos formomis. Šis projektas – LMTA teatro režisūros doktorantės Miglės Bareikaitės ir mokytojos C. Jacoux ilgamečio bendradarbiavimo rezultatas. Pirmojo etapo Lietuvoje organizatorės Vilija Meškaitienė, dramos studijos Šakiuose vadovė, bei gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė šiais metais su projekto dalyviais nusprendė pasidalinti LMTA studentų ir dėstytojų patirtimis bei pristatyti aukščiausio lygio teatro profesionalus rengiančią Lietuvos instituciją.

Lapkričio 26 d. LMTA IV rūmuose (Kosciuškos g. 10, Vilnius) vyko paskaitos su teatro meno magistrante Migle Remeikaite, kuri pristatė „Humain specific“ vaidybos metodą. Sceninio judesio dėstytojas Vilen Arutiunian mokė kapueiros – kovos ir vaidybos meno, o dainavimo dėstytoja Indrė Dirgėlaitė vedė pamokas, kuriose svečiai iš Lietuvos ir Prancūzijos turėjo galimybę patirti lietuviškų sutartinių skambesį. 

Trečiadienį svečiai apsilankė Šakių rajono savivaldybėje, susitiko su savivaldybės meru Edgaru Pilypaičiu. „Džiaugiuosi Šakių „Žiburio“ gimnazijos iniciatyvomis bendrauti su prancūzų jaunimu. Šiandien visas jų pulkas apsilankė savivaldybėje. Sėkmės projektuose, gražių ateities minčių ir darbų,“– kalbėjo rajono vadovas.