Šakių rajonas Garbės piliečiai Teisinė pagalba Nuorodos Pagalbos telefonai Korupcijos prevencija Administracinės
naštos mažinimas
Teisės aktai
Lietuvių kalba English
Telefonų numeriai
Turistui Turistui Gyventojui Jaunimui Verslui Verslininkui Posėdžių kalendorius Posėdžių kalendorius
GELGAUDIŠKIO DVARO DIENA
2018-09-15

Gelgaudiškio kultūros centras, atsiliepdamas į Europos kultūros paveldo metų šūkį „Mūsų paveldas: kur praeitis susitinka ateitį“ ir įgyvendindamas Kultūros paveldo departamentui teiktą projektą, š. m. rugsėjo 15 d. Gelgaudiškio dvare rengia Dvaro dienos šventę. Tai tradicinis, jau 15-ą kartą organizuojamas renginys, kurio šiemetė tema „Modernus dvaras“.

 

Rugsėjo 15 d. nuo pusiaudienio Gelgaudiškio dvaro rūmai atviri visuomenei. 12 val. rūmuose lauks gidai, kurie visiems pageidaujantiems ves nemokamą pažintinę ekskursiją – supažindins su rūmuose išsaugota unikalia rūmų interjero puošyba secesija. 13 val. dvaro salėje vyks šokių pamoka – dvaro ponia šokių mokytoja mokys „Anos polkos“ pagal Johano Štrauso muziką.

 

14 val. rūmų prieigose bus demonstruojama istorikės, paveldosaugininkės Gabijos Mauliūtės atkurta tarpukario moterų apatinių drabužėlių kolekcija. Pasak jos autorės, prieš porą metų ji susidomėjusi istoriniu moterų apatinių drabužių paveldu. „Tai – unikalus laikotarpis: po Pirmojo pasaulinio karo kilo perversmas ne tik politiniame, ekonominiame bei kultūriniame gyvenime, bet ir žmonių sąmonėje, o tuo pačiu ir drabužių spintose“, – pasakoja G.Mauliūtė. Tuomet istorikei parūpo ne tik senosios Europos mada, bet ir tai, kaip ją sugebėjo įsisavinti ir skleistis lietuvių ponios tuometiniame naujų vėjų sūkuryje.

 

15 val. į Gelgaudiškio dvarą kviečiami būsimi investitoriai – Šakių savivaldybės administracija yra paskelbusi Gelgaudiškio dvaro sodybos nuomos viešąjį konkursą (jo sąlygas galima rasti tinklalapyje www.sakiai.lt).

 

15 val. rūmuose atidaroma lenkų dailininko Zbignevo Mierunskio paroda „Atminties kaukė: tapyba, objektai“. Tai tarptautinio Šakių krašte organizuojamo dailininkų plenero „Kalbanti žemė“ dalyvio paroda, kurioje įprasmintas Gelgaudiškio dvaro, kaip kultūros paveldo, atgimimas iš beveik tris dešimtmečius stūksojusių griuvėsių.

 

16 val. dvaro salėje lankytojų laukia performansas „Muzika ir tapyba gyvai“. Iš Klaipėdos atvykę menininkai sukurs ypatingą atmosferą – dailininkas Simas Žaltauskas gyvai tapys paveikslą, o Audronė Urbutytė gros fortepijonu (skambės kompozitorių J.S.Bacho, F.Listo kūriniai).

 

Visą popietę dvaro prieigose šurmuliuos dvariška mugė, lauks pramogos vaikams ir suaugusiesiems, veiks fotoateljė, kurioje nuotraukos bus daromos „čia ir dabar“ senovišku fotoaparatu. Laukiama ir ypatingų svečių – lankysis motorizuoti baikeriai, įsikurs medžiotojų klubas „Sūduva“, Tarpučių bendruomenės moterų klubas.

 

Artėjant 18 val. numatomas oficialus Dvaro dienos šventės ir dvaro vėliavos pristatymas ir visame pasaulyje išgarsėjusio Naujų Idėjų Kamerinio Orkestro (NIKO) koncertas. Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka apibūdinti NIKO (meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas). Sujungdamas populiariosios ir klasikinės muzikos idiomas su netradicinėmis styginių instrumentų grojimo technikomis, į pasirodymą įtraukdamas dainavimą ar minimalistinę choreografiją, kolektyvas sukuria stulbinančią patirtį. Efektas – užburiantis, rezultatas – patrauklus įvairaus amžiaus ir skonio publikai.

 

19 val. Gelgaudiškio dvare bus rodomas Kauno modernaus šokio teatro AURA spektaklis „Norėčiau būt paparčio žiedu“. Šis gamtos įkvėptas kūrinys – apie medžius arba apie žmones, kurie gyvybiškai reikalingi vieni kitiems tam, kad bendrautų, kvėpuotų, veiktų, išliktų ir nepailsdami ieškotų savo paparčio žiedo. Vienam naujausių AUROS spektaklių (jo premjera įvyko 2018 m. kovą) choreografiją kūrė Bea Debrabant (Prancūzija).

 

20 val. Gelgaudiškio dvaro šventės „Modernus dvaras“ dalyvių laukia gyvo garso roko grupės BŪNI koncertas ir šventiniai fejerverkai.

 

Visi renginiai nemokami. Laukiame Jūsų!

 

Renginį iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie kultūros ministerijos, jį organizuoja Gelgaudiškio kultūros centras.

 

Daugiau informacijos: http://gelgaudiskiokc.lt/