Šakių rajonas Garbės piliečiai Teisinė pagalba Nuorodos Pagalbos telefonai Korupcijos prevencija Administracinės
naštos mažinimas
Teisės aktai
Lietuvių kalba English
Telefonų numeriai
Turistui Turistui Gyventojui Jaunimui Verslui Verslininkui Posėdžių kalendorius Posėdžių kalendorius
GYVENTOJŲ DĖMESIUI!
2019-04-17

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos praneša: atliekamas Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Perspėjimo sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai vyksta sistemos patikrinimas.

Išgirdę sirenų garsą, įsijunkite Lietuvos radiją ar televiziją. Išklausykite visą informaciją apie gresiančius pavojus ir patarimus, ką daryti, kad galėtumėte apsaugoti save, kitus ir turtą.

Atkreipiame dėmesį, kad patarimai, kaip išvengti nelaimių, skiriasi, nes jie priklauso nuo grėsmės pobūdžio. Svarbiausia – išklausius rekomendacijas, vykdyti atsakingų pareigūnų nurodymus, pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu.

Jeigu atsidurtumėte tokioje vietoje, kur sirenos nebūtų girdimos, rekomenduotina iš anksto mobiliajame telefone aktyvuoti korinio transliavimo funkciją, kad gautumėte trumpuosius perspėjimo pranešimus.
Šiais pranešimais gyventojai perspėjami, kai būtina skubiai perduoti svarbią informaciją apie jų sveikatai, gyvybei, turtui ar aplinkai gresiantį pavojų. Pasitikrinkite, ar ši funkcija jūsų telefone veikia. Ši paslauga
yra nemokama.

Kaip pasirengti nelaimėms?

Atsitikus nelaimei kiekvienas turi mokėti pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas, kol atvyks pagalba. Iš anksto paruoškite maisto ir geriamojo vandens atsargų. Namuose taip pat pravartu turėti būtiniausių vaistų, nepamirškite ir daiktų (žvakių, degtukų, baterijų).

Susidarius ekstremaliajai situacijai gali tekti palikti savo gyvenamąją vietą. Iš anksto išsiaiškinkite, kur galėtumėte laikinai apsistoti, kol padėtis pasikeis. Sužinokite, kur yra artimiausi kolektyvinės apsaugos statiniai. Šie statiniai pažymėti specialiuoju ženklu – mėlynu lygiakraščiu trikampiu oranžiniame kvadrate. Įprastomis sąlygomis jie naudojami visuomenės poreikiams, o ekstremaliųjų situacijų metu – laikinajam gyventojų prieglobsčiui, žmonėms nuo pavojingų veiksnių kurį laiką apsaugoti.

Gaivalinių ar žmogaus veiklos sukeltų nelaimių atvejais apie apsaugos priemones, kurių reikia imtis, gyventojams bus pranešta per radiją, televiziją, trumpaisiais pranešimais arba tiesiogiai. Pavyzdžiui, miško gaisrui plečiantis ir artėjant prie gyvenvietės, gyventojams gali būti nurodyta nedelsiant palikti gyvenamąją vietą, o artinantis smarkiai audrai gali būti rekomenduota likti savo būstuose, nes pavojingomis sąlygomis keliauti būtų itin nesaugu. Gyventojai būtų dar saugesni, jeigu iš anksto pasidomėtų galimais pavojais ir apsaugos priemonėmis.

Pastaruoju metu Lietuvoje gyventojams ir jų turtui ypač didelę grėsmę kelia nenušienautos pernykštės žolės deginimas. Šiais metais ugniagesiai atvirosiose teritorijose jau gesino daugiau kaip 1,5 tūkst. tokių gaisrų. Per vieną jų apdegė gyventojas. Šiemet per gaisrus sudegė 5 pastatai. Liepsna galėjo sunaikinti net 84 namus, bet ugniagesiams juos pavyko apsaugoti. Ugnis nusiaubė beveik 2 tūkst. ha pievų. Ugniagesiai perspėja, kad degindami seną žolę, krūmus, gyventojai kelią didelį pavojų ne tik savo sveikatai, gyvybei, turtui, bet ir kitų. Todėl pastebėję net menkiausią galimybę kilti gaisrui atvirojoje teritorijoje, nedelsdami skambinkite skubiosios pagalbos telefonu 112.

Daugiau informacijos apie gaisrinę ir civilinę saugą, kaip pasiruošti ekstremaliosioms situacijoms, įsirengti autonominius dūmų detektorius, kaip aktyvinti perspėjimo funkciją telefonuose, kad gautumėte perspėjimo pranešimus, rasite Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje adresu pagd.lrv.lt ir lt72.lt