Lietuvių kalba English
Dažniausiai užduodami klausimai Svetainės struktūra Telefonų numeriai Facebook
JAU GALIMA IŠSIIMTI SKAITMENINĮ ES COVID PAŽYMĖJIMĄ
2021-06-07

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad nuo šiandien (birželio mėn. 7 d.) galima išsiimti skaitmeninį COVID pažymėjimą, kuris palengvins keliones Europos Sąjungoje.

Apačioje pateikiame keletą dažniausiai užduodamų klausimų. Jeigu norite sužinoti daugiau, spauskite čia.

Kas yra ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra dokumentas, kurio savininkas gali laisviau keliauti ES šalyse ir naudotis paslaugomis, jei tai yra numačiusi valstybė, į kurią vykstama.  Tai skaitmeninis įrodymas, kad asmuo buvo paskiepytas nuo COVID-19, yra persirgęs COVID-19 arba turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. 

Ar ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra leidimas keliauti? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra gerokai platesnio funkcionalumo dokumentas, nei leidimas keliauti. Pažymėjimas gali sudaryti sąlygas naudotis visomis paslaugomis, kurios leidžiamos šalyje, kurioje tuo metu yra pažymėjimo savininkas, tačiau tai priklausys nuo šalies apsisprendimo – ar bus naudojimas tik kelionėms, ar ir atlaisvinimams šalies viduje. 

Pažymėjimas yra pagalbinė priemonė, tačiau ji nepaneigia galiojančių teisės aktų reikalavimų laikytis izoliacijos režimo sergant COVID-19 liga, turėjus didelės rizikos sąlytį ar reikalavimų į Lietuvą atvykstantiems keliautojams. 

Kas gali gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?
ES Skaitmeniniu pažymėjimu galės naudotis žmonės, kurie yra pasiskiepiję nuo COVID-19 pagal pilną skiepijimo schemą arba persirgę ir turi laboratoriškai patvirtintą COVID-19 ligos diagnozę, arba gavę neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą (PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo).
 
Koks yra ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimo terminas?
  • pasiskiepijus – galioja neribotą laiką;
  • persirgus - ne anksčiau, kaip 11 dienų ir ne ilgiau nei 180 dienų nuo teigiamo COVID-19 tyrimo rezultato;
  • 72 val. – gavus neigiamą greitojo antigeno testo arba neigiamą PGR tyrimo rezultatą (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo).
Ką daryti, jeigu žmogus nemoka naudotis/nesinaudoja internetu?
Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją. Jis turės galimybę pažymėjimą atspausdinti arba gali suteikti teisę/įgaliojimą prisijungti prie e. sveikatos sistemos artimam asmeniui, kuris naudojasi interneto paslaugomis ir tapatybės nustatymo įrankiais, bei gali pažymėjimą atspausdinti savo namuose.

Instrukcija, kaip atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą

1. Norėdami gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, naršyklės lange surinkite www.esveikata.lt. Spauskite „Prisijungti“:

2. Susipažinkite ir pažymėkite, kad „Su Pacientų, besijungiančių prie ESPBI IS portalo, supažindinimo forma susipažinote. Patvirtinkite savo tapatybę, naudodamiesi IPasas.lt arba Elektroninių valdžios vartų platforma (per banką arba elektroniniu parašu).

3. Sėkmingai patvirtinę tapatybę, ekrane pamatysite skiltį „Pažymėjimai“. Spustelėkite „Atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą“. Išsisaugokite dokumentą išmaniajame įrenginyje arba atsispausdinkite.Jei matote, kad turite ne vieną pažymėjimo formą (vakcinacijos, persirgimo ar tyrimo) pasirinkite tą, kurio Jums reikia. Pasitikrinkite šalies, į kurią vykstate, reikalavimus, kad atsisiųstumėte Jums tinkamiausią ir daugiausiai galimybių suteikiantį pažymėjimą, arba visus.

Parengta pagal SAM informaciją.