Lietuvių kalba English
Telefonų numeriai
KAI KUR VEIDO KAUKĖS VIS DAR YRA PRIVALOMOS
2020-05-20

Prekybos centruose, turgavietėse, degalinėse ar ekskursijose daugėja žmonių, nedėvinčių apsauginių veido kaukių. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tam tikrose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones vis dar yra būtina. Į šias viešas uždaras erdves nedėvintieji kaukių turėtų būti neįleidžiami.

Visiems vyresniems nei 6-erių metų nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones privaloma dėvėti turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose. Taip pat ir viešose uždarose erdvėse, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo įstaigose bei sportuojant.

Visais kitais atvejais neprivaloma, tačiau ir toliau rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones.

SAM pranešime pabrėžia, kad kaukę reikia užsidėti kruopščiai, kad ji visiškai dengtų burną ir nosį. Kaukės negalima liesti rankomis, netgi kai ją nusiimame turime jos pačios neliesti, o tik raištelius. Nusiėmus kaukę arba ją palietus, reikia nusiplauti rankas. Kaukę pakeisti nauja būtina, kai dėvimoji tampa drėgna. Vienkartinės kaukės pakartotinai nenaudojamos, o panaudotas po kiekvieno naudojimo reikėtų išmesti.

SAM informacija