Lietuvių kalba English
LR PREZIDENTO IR PIRMOSIOS PONIOS VIZITAS ŠAKIŲ RAJONE
2024-04-16

Balandžio 15 dieną Šakių rajone su darbo vizitu viešėjo Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Prezidentą pasitiko Savivaldybės meras Raimondas Januševičius su žmona Itana, savivaldybės vicemerai: Darius Jakavičius ir Egidijus Peleckis, administracijos direktorius Vytautas Ižganaitis, mero patarėja Vilma Sliesoraitytė, mero padėjėja Vaida Skaizgirienė.

Šakių rajono savivaldybėje Prezidentas kartu su patarėjų komanda dalyvavo diskusijoje, kurioje su Šakių savivaldybės meru aptarė kelių būklę, sveikatos apsaugos reformą – Šakių ligoninės aktualumą ir išlikimo perspektyvas, švietimo įstaigų situaciją, domėjosi rajono aktualijomis ir problemomis. Sulaukta Prezidento pritarimo Savivaldybės merui pristačius pramoginio-pramoninio-keleivinio uosto įrengimo Gelgaudiškyje planus ir siekius išnaudoti turimą vandens kelią.

Pagerbtas Vinco Kudirkos atminimas – Prezidentas padėjo gėlių kompoziciją Tautiškos giesmės autoriaus amžinojo poilsio vietoje ir aplankė Kudirkos Naumiesčio centrinėje aikštėje, miesto skvere stovintį, lietuvybės puoselėtojui skulptoriaus V. Grybo sukurtą paminklą.

Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje  Prezidentas  apsilankė istorijos muziejuje, kuriame saugomos knygos, spaudos leidiniai, fotonuotraukos, dokumentai ir jų kopijos, garsajuostės, portretai, paveikslai apie mokyklos istoriją (nuo 1781 m.), žymiausius mokyklos mokinius, Vinco Kudirkos gyvenimą ir veiklą. Kartu su patarėjų komanda dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais, Šakių rajono vadovais, švietimo įstaigų, mokytojų ir mokinių bendruomenės atstovais. Diskusijos metu daug dėmesio skirta kiekybiniams kriterijams, kurie neretai lemia mokyklų uždarymą ar klasių mažinimą regionuose.

Sintautuose gėlių kompozicija pagerbtas poeto Prano Vaičaičio atminimas ir aplankyta jo memorialinė ekspozicija Sintautų senojoje mokykloje.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė kartu su mero žmona Itana Januševičiene tuo tarpu lankėsi Šakių „Varpo“ mokykloje, kurioje bendravo su mokyklos bendruomene ir dėkojo pedagogams už jų profesinį atsidavimą. Tęsdama savo tradiciją susitikti su Lietuvos trečiojo amžiaus universitetų (TAU) bendruomenėmis šią bendruomenę aplankė ir Šakiuose,  lankėsi nevyriausybinėje organizacijoje „Namai visiems“, kurie ne tik teikia įvairias socialines paslaugas Šakių rajono gyventojams, tačiau taip pat yra viena iš iniciatyvos „Lietuvos galia“ 2023 metų nugalėtojų bei susitiko su Lekėčių moterų klubo bendruomene.

Dienos pabaigoje Prezidentas su pirmąja ponia Šakių kultūros centre susitiko su rajono gyventojais, dalinosi įžvalgomis apie Šakių rajoną ir atsakinėjo į vietos gyventojų klausimus.

Liaudiškų šokių kolektyvas „Girėnai“ praturtino susitikimą savo menine programa, o Prezidentas pasveikino kolektyvą su jubiliejine 45 metų kūrybinės veiklos sukaktimi.