Lietuvių kalba English
Telefonų numeriai
NUSTATYTAS NAUJAS PAUKŠČIŲ GRIPO ATVEJIS
2021-02-12

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamentas informuoja,  kad 2021-02-11 nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripo viruso H5N8 potipis (toliau – DPPG), gulbės gaišenoje, rastoje Nevėžio upės pakrantėje, prie pėsčiųjų tilto, Kėdainių mieste. Tai ketvirtasis atvejis šiais metais Lietuvoje nustatytas laukiniuose paukščiuose. DPPG šiemet nustatytas Klaipėdos r. sav., Klaipėdos mieste, Raseinių r. sav. ir šis - Kėdainių mieste.

Paukščių gripas (toliau - PG) laukinėje faunoje po truputį įgauna plitimą ir yra nenuspėjama kuriame Lietuvos regione galimi ligos protūkiai. Vertinant esamą situaciją ir reaguojant į artėjančią laukinių paukščių migracijai iš šiltųjų kraštų Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dalinasi PG situacija, prašo informacija dalintis su visuomene, paukščių laikytojais, ypatingai dėl pagrindinių biologinio saugumo priemonių reikalavimų laikymosi.

Šiuo metu Lietuvoje vyrauja žiemiškai šalti orai, tad laukiniai paukščiai sunkiai randa natūralaus pašaro, todėl jie gali ieškoti pašaro vietovėse arčiau naminių paukščių laikymo vietų. Tai didina užsikrėtimo riziką PG naminių paukščių ūkiams.

    Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamentas pabrėžia būtinybę paukščių laikytojams griežtai laikytis tinkamų biologinio saugumo priemonių paukščių laikymo vietose, nes tai yra svarbiausia priemonė, galinti padėti apsisaugoti nuo PG viruso:

    • Naminiams paukščiams skirtą pašarą svarbu laikyti taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių, po stogu ar paukščių laikymo patalpose.
    • Naminius paukščius lesinti ir girdyti taip, kad nebūtų prieinama laukiniams paukščiams.
    • Negalima naminius paukščius girdyti atvirų vandens telkinių vandeniu, paukščius privaloma laikyti uždarose patalpose arba aptvaruose su stoginėmis, apsaugančiomis nuo kontakto su laukiniais paukščiais.