Šakių rajonas Garbės piliečiai Teisinė pagalba Nuorodos Pagalbos telefonai Korupcijos prevencija Administracinės
naštos mažinimas
Teisės aktai
Lietuvių kalba English
Telefonų numeriai
Turistui Turistui Gyventojui Jaunimui Verslui Verslininkui Posėdžių kalendorius Posėdžių kalendorius
ŠAKIUOSE – TARPTAUTINIS CIRKO FESTIVALIS „CIRKO ŽIBURIAI“
2018-11-25

Dvi dienas, lapkričio 24-25, Šakių kultūros centre vyko tarptautinis cirko festivalis „Cirko žiburiai“. Šiais metais festivalis į Šakius sukvietė 170 artistų, cirko arenoje pasirodė 13 kolektyvų iš 7 šalių, net ir Kinijos. Jaunieji cirko atlikėjai scenoje parodė viską, ką moka geriausiai, ir ne prizų dydis lėmė jų laimę, o žiūrovų plojimai.

Šiais metais legendiniam „Cirko žiburių“ konkursui-festivaliui sukanka 40 metų. 1978 metų balandį į pirmąjį tarprajoninį saviveiklinių cirkų sąskrydį susirinko net 10 mėgėjiškųjų cirko kolektyvų, kurie jungė 242 įvairaus žanro atlikėjus, – cirkas tuo metu šalyje išgyveno pakilimą.

Nepriklausomoje Lietuvoje atsinaujinęs festivalis metus pradėjo skaičiuoti iš naujo. Festivalio iniciatoriai – Šakių cirko studijos „Šypsena“ vadovai Itana ir Raimondas Januševičiai, 2008-ųjų lapkritį, po 22 metų pertraukos Šakiuose atgaivinę „Cirko žiburius“. Festivalis mieste ne tik atgimė, bet ir tapo tarptautiniu. „Cirkas – tai maža visata“, – sakė jau vienuoliktą kartą Šakiuose vyksiančio tarptautinio cirko festivalio „Cirko žiburiai“ komisijos pirmininkas, cirko istorikas, kritikas, žurnalistas Alvidas Jancevičius. Ir pats jaunystėje ragavęs cirko artisto duonos, jis neabejoja, kad šis įvykis yra tapęs neatsiejama Lietuvos cirko sostine vadinamų – Šakių dalimi.