Lietuvių kalba English
Svetainės struktūra Telefonų numeriai Facebook
SOLIDARUMO SU BALTARUSIJOS POLITINIAIS KALINIAIS DIENA
2021-11-26

Užsienio reikalų ministerija kviečia minėti lapkričio 27 d. solidarumo su Baltarusijos politiniais kaliniais dieną.

Baltarusijos žmonės neturi tiek pilietinių laisvių kaip demokratinių valstybių piliečiai. Kaip žinia, suklastojęs 2020 m. prezidento rinkimus valdantis režimas drastiškai numalšino pilietinės visuomenės protestus, dar labiau suvaržė žmogaus teises ir laisves šalyje. Deja, neapsieita ir be žmonių aukų. Didelė dalis aktyvių žmogaus teisių gynėjų priversti pasitraukti iš šalies ir tęsti darbus egzilyje – Lietuvoje, Lenkijoje, Ukrainoje, kitur.

Praėjus metams, virš 880 politinių kalinių, parodžiusių pilietinę drąsą ir reikalavusių demokratinių rinkimų, tebėra įkalinti Baltarusijos režimo kalėjimuose ir kolonijose.

Šakių rajono savivaldybė jungiasi prie Užsienio reikalų ministerijos ir nevyriausybinės organizacijos Žmogaus teisių centro „Viasna“ iniciatyvos, kuria siekiama išreikšti solidarumą ir moralinį palaikymą Baltarusijoje kalintiems politiniams kaliniams, žmogaus teisių gynėjams ir paprastiems piliečiams, kurių tarpe yra ir nemažai jaunų žmonių.

Norėdami išreikšti solidarumą politiniams kaliniams, lapkričio 27 dieną savivaldybės pastatą apšviesime tautinėmis Baltarusijos spalvomis.