Lietuvių kalba English
Lengvai suprantama kalba Gestų kalba
SUSITIKIMAS SU L. GIROS IR P. CVIRKOS GATVIŲ GYVENTOJAIS DĖL GATVIŲ PAVADINIMŲ KEITIMO
2024-06-06
Birželio 5 dienos vakarą gyventojai iš L. Giros ir P. Cvirkos gatvių rinkosi į susitikimą dėl šių gatvių pavadinimų keitimo. Šį procesą inicijavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, nurodęs savivaldybei inicijuoti šių gatvių pavadinimų pakeitimą. Susitikime Šakių seniūnas Dalius Jasevičius pristatė atliktą šių gatvių gyventojų apklausą dėl naujų pavadinimų pasirinkimo.
P. Cvirkos gatvės gyventojai apklausos metu vieningai nusprendė, kad jų gatvė turėtų būti pavadinta Bijūnų gatve. Tuo tarpu L. Giros gatvės gyventojai nutarė palikti savo gatvės pavadinimą panašų į ankstesnį, tačiau sutrumpintą – Giros gatvė.
Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Jurgita Bosikienė susirinkimo metu informavo gyventojus apie gautą prašymą vienai iš keičiamų gatvių suteikti partizanų vado Aleksandro Grybino-Fausto vardą. Vis dėlto, po diskusijų, gyventojai vieningai liko prie savo pirminių pasirinkimų – Bijūnų ir Giros gatvės pavadinimų.
Susitikimo pabaigoje Šakių savivaldybės vadovai, meras Raimondas Januševičius ir vicemeras Darius Jakavičius, dėkojo gyventojams už supratingumą ir tolerantišką požiūrį į esamą situaciją ir procesą, kurį savivaldybė įpareigota atlikti.