Lietuvių kalba English
Dažniausiai užduodami klausimai Svetainės struktūra Telefonų numeriai Facebook
TEISMAS ATMETĖ NEPAGRĮSTUS REIKALAVIMUS ŠAKIŲ PIRMINĖS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS CENTRUI
2023-01-18

Marijampolės apylinkės teismo Šakių rūmai 2022 m. gruodžio 14 d. sprendimu atmetė Šakių sveikatos klinikos (Klinika) reikalavimus Šakių rajono savivaldybės valdomam Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centrui (Centras).

Dar 2021 m. rugpjūčio mėnesį inicijuotoje byloje Klinika prašė teismo priteisti iš Centro daugiau nei 36 tūkst. EUR nuostolių ir pripažinti, kad Centras nepagrįstai nutraukė su Klinika sudarytą paslaugų teikimo sutartį.
Klinika įrodinėjo, kad Centras nesilaikė sutarties nutraukimo tvarkos, pažeidė Klinikos lūkesčius ir interesus. Negana to, Klinika teigė, kad tokiais Centro veiksmais tariamai pažeidžiamas viešasis interesas bei pacientų teisės. Savo poziciją Klinika grindė įvairiais skundais valstybės institucijoms (pvz., Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžioms įstaigoms), nors jos jokių neteisėtų Centro veiksmų nenustatė. Šių institucijų neįtikino ne tik Klinikos argumentai, bet ir viešas Lietuvos Respbulikos Seimo nario raginimas „ištirti <...> situaciją Šakių rajone“.
Pasibaigus beveik 1,5 metų trukusiam teisminiam procesui, visiškai atmesdamas Klinikos reikalavimus, teismas nurodė, kad Centras elgėsi teisėtai ir pagrįstai. Anot teismo, sutartis nutraukta tinkamai, teisės aktų reikalavimai nepažeisti, o Klinika nepagrindė, kad apskritai patyrė kokius nors nuostolius.
Minėtas sprendimas galėjo būti skundžiamas apeliacine tvarka, tačiau Klinika šia teise nepasinaudojo. Todėl teismo sprendimas įsiteisėjo sausio 14 d. ir byla laikytina užbaigta. Dėl šios bylos Klinika turės atlyginti Centrui 2 422,42 EUR bylinėjimosi išlaidas.

Šis teismo sprendimas tik patvirtina, kad ir Šakių rajono savivaldybė, ir Centras kryptingai ir sėkmingai darbuojasi užtikrinant sveikatos paslaugas rajono gyventojams. Tokie veiksmai yra teisėti ir leidžia garantuoti, kad viešosios lėšos bus naudojamos tinkamai, o rajono gyventojų interesai - apsaugoti.