Šakių rajonas Garbės piliečiai Teisinė pagalba Nuorodos Pagalbos telefonai Korupcijos prevencija Administracinės
naštos mažinimas
Teisės aktai
Lietuvių kalba English
Telefonų numeriai
Turistui Turistui Gyventojui Jaunimui Verslui Verslininkui Posėdžių kalendorius Posėdžių kalendorius
TEISMAS DAR KARTĄ PATVIRTINO MARIJAMPOLĖS APSKRITIES ATLIEKŲ TVARKYMO CENTRO VEIKLOS TEISĖTUMĄ
2018-09-05

 Lietuvos aukščiausiojo teismo civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija  rugpjūčio pabaigoje priėmė neskundžiamą nutartį, kuri dar kartą patvirtino Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro veiklos teisėtumą ir principingumą ginant viešąjį interesą.  UAB „VSA Vilnius“ teismuose bandė įrodyti, kad Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras (MAATC), 2017 metais viešojo pirkimo būdu pirkęs mišrių komunalinių atliekų surinkimo Marijampolės regiono teritorijoje ir jų transportavimo į  apdorojimo įrenginius paslaugas, nugalėtoją nustatė pažeidžiant viešojo pirkimo sąlygas.

      „MAATC atliekų surinkimo ir jų transportavimo paslaugų teikimo sutartį pasirašė su UAB „Ecoservice“, kuri pasiūlė mažiausią paslaugos kainą – ją teikti už 8 milijonus 192 tūkstančius eurų, - sakė MAATC direktorius Algirdas Bagušinskas. – UAB „VSA Vilnius“ dalyvavo šiame konkurse, tačiau jų pasiūlymo kaina – beveik 11 milijonų eurų. Suprantama, kad ginant visuomenės interesus ir laikantis teisės aktų reikalavimų, sutartį pasirašėme su mažiausią kainą pasiūliusia bendrove“.

     UAB „VSA Vilnius“ kreipėsi į teismus ir prašė panaikinti MAATC sprendimą dėl viešojo pirkimo konkurso nugalėtojo.  Lietuvos aukščiausiojo teismo kolegijos nutartis  šį teisminį ginčą pabaigė galutinai – ji neskundžiama.

      „Ecoservice“  jau nuo pavasario teikia atliekų surinkimo ir transportavimo paslaugas visose Marijampolės apskrities savivaldybėse.

      Tai ne pirmas Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrui palankus teismų sprendimas šiemet.  Kauno apygardos teismas pripažino, kad MAATC teisėtai nutraukė sutartį su Mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginių  (MBA) operatore bendrove „NEG Recycling“. 

     „NEG Recycling“ nesilaikė sutarties ir nevykdė jos reikalavimų, MAATC nutraukus sutartį su šia bendrove, ji pradėjo teismuose reikalauti, kad sutarties nutraukimas būtų pripažintas neteisėtu.  Dabar MBA veiklą perėmė pats MAATC, įrenginiai dirba sėkmingai, pasiekti daug geresni atliekų rūšiavimo rezultatai.

     2017 metais MAATC laimėjo 2 bylas prieš Aplinkos projektų valdymo agentūrą, administruojančią su Europos Sąjungos parama vykdomus MAATC projektus.  Teisme buvo įrodyta, kad projektai vykdyti tinkamai, ginčas dėl  280 tūkstančių eurų sumos išspręstas MAATC naudai.

 

 

 

Liucija Burbienė,

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro prevencinės veiklos organizatorė