Šakių rajonas Garbės piliečiai Teisinė pagalba Nuorodos Pagalbos telefonai Korupcijos prevencija Administracinės
naštos mažinimas
Teisės aktai
Lietuvių kalba English
Telefonų numeriai
Turistui Turistui Gyventojui Jaunimui Verslui Verslininkui Posėdžių kalendorius Posėdžių kalendorius
WEB ORIENTACINĖS VARŽYBOS TAVO MIESTE
2018-11-10

Jaunas žmogus susiduria su įvairiausiomis grėsmėmis internetinėje erdvėje. Nuo elektroninių patyčių iki tapatybės vagystės atvejų. Kartais nutinka ir dar sunkiau supranatamų dalykų, kaip tapimas kažkieno „zombiu“, tai yra įrankiu atakuoti kitus kompiuterius arba socialinės inžinerijos auka, kai pakenkti bandoma surinkus asmeninę informaciją apie jus.

Apie visus šiuos klausimus ir dar daugiau buvo kalbama vienos dienos intensyviuose mokymuose „Google iššūkis“, kuriuos finansavo Lietuvos kultūros taryba. Mokymai vyko Gelgaudiškio kultūros centro Atviroje jaunimo erdvėje.  Neformaliojo ugdymo lektorius Audrius Laurutis ir su sudėtingomis IT technologijomis pasaulinio garso korporacijose dirbantis Andrius Jurkšaitis papasakojo ir vedė provokuojančius, kūrybiškus užsiėmimus, kurių metu jauni žmonės aktyviai mokėsi apie pavojus esančius internete, siejo teorinę medžiagą su savo patirtimis ir aplinka.

Mokiniams didžiausią įspūdį padarė, vadinamieji, „zombiai“, kuriais tapti galima atsitiktinai atidarius SPAM laišką, arba jei laišką atidarė kažkas iš jūsų draugų. Toliau suveikia kitos programėlės ar dar kitu būdu imamas valdyti jūsų kompiuteris ir, esant reikalui, jūsų resursai ir įrenginys panaudojamas pakenkti valstybinėms ir privačioms įmonėms. Buvo aptarta, kokiomis formomis vykdomos el. patyčios, akcentuota,  kad stebėtojai atlieka ne mažesnį vaidmenį nei tie, kurie incijuoja patyčias. Buvo aiškinamasi, kas slepiasi už netikrų profilių, kaip atpažinti ir patikrinti netikras naujienas, taip pat diskutuojama, kiek juodojoje rinkoje kainuoja asmeniniai duomenys ir kaip juos galima panaudoti.

Vėliau jaunimas dalyvavo žaidime „Google iššūkis“, stengėsi išspręsti su saugumu kibernetinėje erdvėje susijusius klausimus, analizavo Lietuvos ir pasaulio atvejus ir mokėsi iš jų. 

Projektas „Google iššūkis“ vyksta 8 miestuose, tad dalyviai sukūrė palinkėjimą ir užduotį, skirtą kito, projekte dalyvaujančio miesto, dalyviams.

Gelgaudiškio AJE vadovė džiaugėsi, kad dalyviai įgijo žinių ir gebėjimų saugiai bei kokybiškai naršyti internete, gebėjimų patikrinti šaltinius ir greitai susirasti reikiamos informacijos. 

Renginyje dalyvavo Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos, Lukšių Vinco Grybo gimnazijos Gelgaudiškio skyriaus bei Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokiniai.

Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos informacija