Mokėjimo rekvizitai:
Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM
Įmonės kodas 188659752
Įmokas sumokėti į VMI surenkamąsias sąskaitas, kurias galite rasti čia
TRAKTORIAUS, SAVAEIGĖS ŽEMĖS ŪKIO MAŠINOS, SAVAEIGĖS MAŠINOS AR
PRIEKABOS
PIRKIMO–PARDAVIMO SUTARTIS
Informacija ČIA
Informacija ČIA
_____________________________________________________________________________________________________________
Paramos gavėjas, apdraudęs augalus ir (arba) pasėlius, draudimo įmonei sumokėjęs visas draudimo sutartyje nurodytas draudimo įmokas bei einamaisiais metais deklaravęs žemės ūkio naudmenas pagal Tiesioginių išmokų taisykles, nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 15 d. savivaldybei teikia nurodytus dokumentus:
Daugiau informacijos rasite ČIA
_____________________________________________________________________________________________________________________
Jau kitąmet prasidėsiantis naujasis finansinis periodas žada nemažai pokyčių. Pieninių karvių sektoriui skiriamos susietosios paramos dydis sieks 7,54 proc. viso tiesioginių išmokų voko (daugiau kaip 50 proc. visos susietosios paramos), o vidutinė metinė lėšų suma, skiriama už jas, padidės nuo 34,3 mln. Eur iki 45,4 mln. Eur – net 32,4 proc. (palyginti su 2015–2022 m.).
Daugiau informacijos rasite ČIA
__________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________
Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginis planas (toliau - Strateginis planas) siekia tvarios Lietuvos žemės ir maisto ūkio plėtros, didinant sektoriaus pridėtinę vertę ir konkurencingumą, remiant perspektyvių ūkių (ypač smulkių ir vidutinių) pajamas, kartų kaitą, kuriant gyvybingą, ūkininkavimui, verslui patrauklų kaimą ir prisidedant prie aplinkos ir klimato tikslų įgyvendinimo.
Daugiau skaityti ČIA
____________________________________________________________________________________________
Nuo kitų metų Lietuvoje didesnės paramos sulauks jaunieji ūkininkai, smulkūs susikooperavę ūkiai ir tie, kurie ūkininkauja tvariai, saugo dirvožemį ir kraštovaizdį. Žemės ūkio ministerija nuotoliniame renginyje ūkininkų bendruomenei pristatė naujausią Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą.
Daugiau skaityti ČIA
Š. m. balandžio 12 d. žemės ūkio ministro įsakymu buvo pakeistos Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklės.
Daugiau skaityti ČIA
Apie įstatymą ČIA
Taršos mokesčio skaičiuoklė ČIA
Norint vairuoti traktorių atskiro traktorininko pažymėjimo nebereikia. Teisę vairuoti traktorių ar savaeigę žemės ūkio mašiną patvirtina turimas vairuotojo pažymėjimas, primena Žemės ūkio ministerija, vis dar sulaukianti klausimų šia tema.
Pavyzdžiui, populiariausias B kategorijos vairuotojo pažymėjimas, suteikiantis teisę vairuoti lengvąjį automobilį taip pat suteikia teisę vairuoti TR1 kategorijos traktorius (variklio galia iki 60 kW).
Turimas lietuviškas vairuotojo pažymėjimas, suteikiantis teisę vairuoti C1, C, C1E, CE, D, D1, DE arba D1E kategorijų motorines transporto priemones, patvirtina teisę vairuoti TR1, TR2 kategorijos traktorius ir SZ kategorijos savaeiges žemės ūkio mašinas (javų ir kitus kombainus, purkštuvus, krautuvus).
Neturintiems vairuotojo pažymėjimo yra sudaryta galimybė baigti traktorininkų teorinio ir praktinio mokymo kursus pagal patvirtintas mokymo programas. Traktorininkus rengia žemės ūkio mokyklos, kurioms išduotos licencijos vykdyti šias programas. Išlaikiusieji kvalifikacijos egzaminą gauna traktorininko pažymėjimą, kuris leidžia vairuoti traktorių be vairuotojo pažymėjimo.
Asmenims, siekiantiems įgyti traktorininko pažymėjimą, tačiau jau turintiems vairuotojo pažymėjimą arba reikiamų praktinių žinių dirbti su traktoriais, Žemės ūkio ministerija numatė tam tikrą lengvatą – jiems traktorininkų kursų mokymo valandų skaičius yra sumažintas.
Ūkininkams, jų šeimos nariams ir kitiems žemės ūkio veikla užsiimantiems asmenims, turintiems praktinių įgūdžių ir siekiantiems įgyti teisę vairuoti TR1, TR2, kategorijų traktorius bei SZ kategorijos savaeiges mašinas, suteikta galimybė traktorininkų kvalifikacijos egzaminus laikyti eksternu. Būtent šis būdas pastaruoju metu yra pats populiariausias.
Mokytis vairuoti TR1 kategorijos traktorius gali asmenys, ne jaunesni kaip 15 metų (be teisės važiuoti keliais, kol sukaks 16 metų), o TR2 kategorijos traktorius ir SZ kategorijos savaeiges žemės ūkio mašinas – ne jaunesni kaip 17 metų.
Atkreiptinas dėmesys, kad kiekviena įstaiga, rengianti traktorininkus, turi skirtingus įkainius, patvirtintus jos direktoriaus.
Daugiau informacijos apie traktorių kategorijas galite rasti čia.
PRANEŠIMAS DĖL LEIDIMŲ ĮSIGYTI GAZOLIŲ, SKIRTŲ NAUDOTI ŽEMĖS ŪKYJE
Gerbiamas Mokesčių mokėtojau,
Primename, kad kaip ir kasmet šių metų liepos pradžioje pradedamas leidimų įsigyti gazolių, skirtų naudoti žemės ūkyje, išdavimas naujiems ūkiniams metams.
Leidimai parengti ir paskelbti Mano VMI portale. Savo leidimą portale rasite, paspaudę Mokesčių mokėtojo kortelė -> Kiti duomenys (leidimai, pažymos, sutartys ir kt.) -> Pažymėjimai / leidimai taikyti akcizų lengvatas. Jeigu neturite galimybės savarankiškai atsispausdinti leidimo, jį galėsite atsiimti bet kuriame apskrities teritoriniame VMI padalinyje. Prašymo išduoti leidimą teikti nereikia, taip pat nereikia grąžinti senojo leidimo.
Atkreipiame dėmesį, kad leidimas Jums bus parengtas pagal Jūsų deklaruotas žemės ūkio naudmenas, gyvulius ir kitus gazolių kiekiui apskaičiuoti naudojamus duomenis bei praėjusiais ūkiniais metais įsigytų gazolių kiekio duomenis, kuriuos VMI gauna iš gazolių pardavėjų (degalinių ir tiekėjų).
Leistino įsigyti gazolių kiekio ir likučio duomenis galite sužinoti Mano VMI portale (ten pat, kur pateikiamas leidimas) arba e. VMI mobiliojoje aplikacijoje, kurią galima atsisiųsti iš Google Play arba App Store.
Kilus klausimų dėl apskaičiuoto gazolių kiekio ar likučio, prašome skambinti VMI Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 arba kreiptis į apskrities teritorinį VMI padalinį.
Daugiau naudingos informacijos apie leidimų taikyti akcizų lengvatas išdavimą / keitimą / panaikinimą rasite mūsų interneto svetainėje.
Valstybinė mokesčių inspekcija
PASIKEITĖ LEIDIMŲ ĮSIGYTI GAZOLIŲ, SKIRTŲ NAUDOTI ŽEMĖS ŪKYJE, IŠDAVIMO TVARKA
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, kad, siekdama supaprastinti leidimų, suteikiančių teisę žemės ūkio veiklos subjektams iš pardavėjų, taikant akcizų lengvatą, įsigyti gazolių, nurodytų Lietuvos Respublikos akcizų įstatymo 37 straipsnio 3 dalyje (toliau – leidimai) išdavimą, 2016 metais optimizavo leidimų išdavimo procesą. Buvo atlikti šie esminiai pakeitimai:
- leidimai generuojami automatizuotai, t. y. žemės ūkio veiklos subjektas neturi teikti prašymo išduoti leidimą. Leidimai generuojami VMI prie FM gavus žemės ūkio veiklos subjekto deklaruotus duomenis, naudojamus gazolių kiekiui apskaičiuoti ir praėjusių metų išnaudotą gazolių kiekį;
- automatizuotai parengtas leidimas įkeliamas į Valstybinės mokesčių inspekcijos portalo autorizuotų paslaugų sritį Mano VMI (toliau – Mano VMI), todėl žemės ūkio veiklos subjektas gali bet kada jį atsispausdinti ir naudoti;
- žemės ūkio veiklos subjektai gali stebėti gazolių likučio pokytį Mano VMI portale realiu laiku, nes gazolių pardavėjai registruoja visas operacijas tiesiogiai į VMI prie FM Akcizų informacinę sistemą.
VMI prie FM parengė atmintinę, kurioje pateikiama išsamesnė informacija apie leidimų išdavimo tvarkos pakeitimus ir kitus aktualius klausimus, susijusius su gazolių apskaita, prievolių vykdymu. Šioje atmintinėje taip pat pateikiami paaiškinimai, kaip žemės ūkio veiklos subjektai gali prisijungti prie Mano VMI portalo, rasti parengtą leidimą ir patikrinti gazolių likutį.
Atmintinė Valstybinės mokesčių inspekcijos informacija
INFORMACIJA APIE IŠMOKAS IR NEATITIKIMUS PARAIŠKOSE – NMA INFORMACINIAME PORTALE
Pareiškėjai pateikę paraiškas tiesioginėms išmokoms už pasėlius, gyvulius ir paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones, mokamai už plotus gauti turėtų atkreipti dėmesį, kaip jie paraiškoje pažymėjo, kokiu būdu pageidauja gauti informaciją iš Nacionalinės mokėjimo agentūros. Jeigu pareiškėjai nepažymėjo, kad nori informaciją gauti paštu, elektroniniu paštu ar SMS žinute, tokiu atveju informaciją apie paraiškos vertinimo eigą ir neatitikimus jie ras tik NMA informaciniame portale. Pranešimai jiems nebus siunčiami.
Pareiškėjai ir paramos gavėjai prie NMA informacinio portalo gali prisijungti adresu https://portal.nma.lt, pasirinkę skiltį „Prisijungimas“. Prisijungti galima per elektroninius valdžios vartus arba banką, su kuriuo vartotojas yra sudaręs elektroninės bankininkystės sutartį.
NMA informaciniame portale galima stebėti paraiškos būseną, iš karto sužinoti apie paraiškoje rastus neatitikimus. Pareiškėjai informaciniame portale gali pasitikrinti, kokia paramos suma skirta, ar ji jau patvirtinta, kada bus išmokėta. Portale klientui primenama ir apie NMA išsiųstus paklausimus, į kuriuos reikėtų atsakyti.
Vienas iš NMA informacinio portalo privalumų yra tas, kad klientai gali matyti visą dokumentų pateikimo bei gavimo, taip pat susirašinėjimo su NMA istoriją.
Pasirinkę meniu punktą „Pranešimai“, portalo vartotojai gali matyti visus išsiųstus ir gautus pranešimus, tarp kurių – ne tik elektroniniai pranešimai, bet ir paprastu paštu išsiųsti laiškai. Tradiciniu paštu informacija mūsų klientus gali pasiekti ir už savaitės, o portalo vartotojams laukti nereikia – užtenka prisijungti, ir vienoje vietoje galima matyti visą aktualią informaciją.
Visi pranešimai yra individualizuoti ir maksimaliai pritaikyti prie klientų poreikių – prisijungę paramos gavėjai mato tik jiems aktualią informaciją. Pavyzdžiui, paramos gavėjui gali būti primenami galutiniai įsipareigojimų įvykdymo terminai, pateikiami pranešimai apie trūkstamus dokumentus ir pan., plotinėse priemonėse dalyvaujantys paramos gavėjai po deklaruotų plotų lentele gali matyti pranešimus apie planuojamas patikras.
Vienas iš paramos gavėjų įsipareigojimų – informuoti NMA specialistus apie pasikeitusius kontaktinius duomenis bei sąskaitą banke. Portalo vartotojai pakeisti savo ir jų atstovaujamų pareiškėjų kontaktinius duomenis bei sąskaitą banke gali bet kuriuo metu – tereikia pagrindiniame NMA portalo lange pasirinkti meniu punktą „Keisti paraiškų duomenis“. Duomenys daugeliu atveju yra atnaujinami iš karto arba per trumpą laikotarpį, kuris nurodomas portalo pranešime.
Nacionalinės mokėjimo agentūros informacija
BIČIŲ LAIKYTOJUS PRIVALU INFORMUOTI, KUR BUS SĖJAMAS RAPSAS IR KADA BUS PURŠKIAMI LAUKAI
Žemės naudotojas, besirengiantis apdoroti žydinčius augalus profesionaliajam naudojimui skirtais augalų apsaugos produktais ar sėti rapsų sėklą, apdorotą augalų apsaugos produktais, jei jų sudėtyje yra tiametoksamo ar klotianidino, ne vėliau kaip prieš 2 kalendorines dienas prieš purškimą ar sėją per Paraiškų priėmimo informacinę sistemą (toliau – PPIS) turi pranešti planuojamo purškimo ar rapsų sėjos datą, laiką (pradžią ir pabaigą), vietą, augalų pavadinimą, augalų apsaugos produkto pavadinimą ar augalų apsaugos produkto, kuriuo apdorota sėkla, pavadinimą.
Žemės naudotojas, turėdamas galimybę naudotis elektronine bankininkyste, tai gali padarytis pats prisijungęs prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos (toliau – PPIS) arba padedamas seniūnijos darbuotojo, atsakingo už pasėlių deklaravimą.
Jei žemės naudotojas pranešime nurodytą dieną purškimo nevykdys ar nesės rapsų, jis nedelsdamas privalo paskelbti per PPIS apie planuojamo purškimo ar rapsų sėjos atšaukimą. Savo ruožtu ŽŪIKVC informuoja bičių laikytojus apie purškimo ar sėjos atšaukimą.
ATLIEKAMŲ MĖSINIŲ GALVIJŲ IR AVIŲ PATIKRŲ VIETOJE METU NUSTATOMI NEATITIKIMAI
Informuojame, kad siekantys gauti išmokas už mėsinius galvijus ir avis pagal 2014 m. vasario 4 d. Žemės ūkio ministro įsakymą Nr. 3D-73 "Tiesioginių išmokų už mėsinius galvijus ir mėsines avis administravimo, kontrolės bei mokėjimo 2014 m. taisykles" turi laikytis Ūkinių gyvūnų laikymo vietų registravimo ir jose laikomų ūkinių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2003 m. birželio 16 d. įsakymo Nr. 3D-234 reikalavimų.
Dažniausiai pasitaikantys pažeidimai :
DĖL AFRIKINIO KIAULIŲ MARO PAVOJAUS
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad kiekvienas kiaulių laikytojas privalo registruoti kiaulių laikymo vietas, jose laikomas kiaules ir tvarkyti jų apskaitą. Pažymėtina, kad numačius kompensacijos mechanizmus dėl buferinės zonos nustatymo, kompensuojama būtų tik gyvūnų laikymo vietas užregistravusių ir tinkamai gyvūnų apskaitą tvarkančių ūkininkų paraiškos.
Atkreipiame dėmesį, kad ūkinių gyvūnų laikytojai gali užtraukti administracinę atsakomybę, jei neregistruos laikomų kiaulių ir ne laiku pateiks reikalingus duomenis.
Be to, visi kiaulių laikytojai ir augintojai, nesilaikantys biologinės saugos reikalavimų kiaulių ūkiuose, laiku neinformavę apie pirmuosius ligos požymius ir taip neužkirtę ligų plitimo, praranda teisę į nuostolių kompensavimą už paskerstus / sunaikintus gyvūnus, šalutinių gyvūninių produktų naikinimą, laikymo vietos valymą ir dezinfekavimą ir privalo pats padengti visus su ligos likvidavimu kilusius kaštus.
Primename, kad dėl Afrikinio kiaulių maro grėsmės kiaulių laikytojai turi laikytis Ūkinių gyvūnų laikymo vietų registravimo ir jose laikomų ūkinių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos aprašo, patvirtinto LR Žemės ūkio ministro 2003 m. birželio 16 d. įsakymu Nr. 3D-234, Ūkinių gyvūnų registre registruoti kiaulių laikymo vietas ir jose laikomų kiaulių skaičių ir per 7 kalendorines dienas pranešti apie kiaulių perkėlimą ir kaitą.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija