BŪK PIRMAS! PUIKI GALIMYBĖ TAPTI SAVANORIU! NEPRALEISK ŠIOS PROGOS! SPAUSK ČIA, KAD APIE VISKĄ SUŽINOTUM PLAČIAU!
Jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo pokyčiai. Dėl platesnės informacijos spausti čia!

Pagrindinės sąvokos:
- Atvirasis darbas su jaunimu – darbas su jaunimu atviruosiuose jaunimo centruose ir (ar) erdvėse, atliekamas darbo su jaunimu principais.
- Atvirasis jaunimo centras – Lietuvos Respublikoje ar kitoje valstybėje įsteigtas juridinis asmuo, kita organizacija ar jų filialas, atstovybė, kurių veiklos arba jos dalies vykdymo vieta yra Lietuvos Respublikoje ir kurie atlieka darbą su jaunimu, grindžiamą savanorišku jaunų žmonių apsisprendimu dalyvauti šioje veikloje ir užtikrinantį jų įsitraukimą į šią veiklą.
- Atviroji jaunimo erdvė – kultūros, švietimo, kūno kultūros ir sporto ar socialines paslaugas teikiančio juridinio asmens nuosavybės, patikėjimo teise ar nuomos, panaudos sutarčių pagrindais valdoma patalpa, kurioje atliekamas darbas su jaunimu, grindžiamas savanorišku jaunų žmonių apsisprendimu dalyvauti šioje veikloje ir užtikrinantis jų įsitraukimą į šią veiklą.
- Darbas su jaunimu – veikla, skirta sąlygoms jaunam žmogui įsitraukti į asmeninę, profesinę ir visuomeninę veiklą sudaryti, jo kompetencijoms plėtoti ir ugdyti.
- Darbas su jaunimu gatvėje – darbas su jaunimu ne institucinėje aplinkoje, bet tiesiogiai neformaliose jaunimo susibūrimo vietose (viešosiose erdvėse, gatvėse, parkuose, kavinėse, sporto aikštynuose, klubuose ir kt.).
- Jaunas žmogus – asmuo nuo 14 iki 29 metų (įskaitytinai).
- Jaunimas – du ir (ar) daugiau jaunų žmonių.
- Jaunimo iniciatyva – savanoriška ir savarankiška jaunimo veikla, skirta savo ir visuomenės poreikiams tenkinti.
- Jaunimo organizacija – Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymo nustatyta tvarka jaunimui ir (ar) jaunimo interesams atstovauti įsteigta asociacija, kurios ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės ir (ar) jaunų žmonių interesams atstovaujančios asociacijos, kurių kiekvienos ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės.
- Jaunimo politika – priemonių, kuriomis sprendžiami jaunimui aktualūs klausimai ir siekiama sudaryti palankias sąlygas formuotis jauno žmogaus asmenybei ir jo integravimuisi į visuomenės gyvenimą, visuma.
- Jaunimo praktinių įgūdžių ugdymas – darbas su jaunimu praktikos atlikimo vietoje siekiant lavinti jauno žmogaus profesines ir socialines kompetencijas, suteikiant žinių ir gebėjimų, padedančių įsitraukti į darbo rinką.
- Lietuvos jaunimo organizacijų taryba – jaunimo organizacija, kurios pagrindinis veiklos tikslas – Lietuvos Respublikos mastu vienyti jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas ir joms atstovauti.
- Mažiau galimybių turintis jaunimas – jaunimas, neturintis tokių pat sąlygų kaip bendraamžiai savo kompetencijoms ir veikloms plėtoti, nes gyvena nepalankiomis sąlygomis ar patiria socialinių, ekonominių, išsilavinimo, kultūrinių, geografinių sunkumų, turi negalią ir (ar) sveikatos problemų.
- Mobilusis darbas su jaunimu – darbas su jaunimu nuvykus į gyvenamąją teritoriją, kurioje nėra darbo su jaunimu infrastruktūros, atsižvelgiant į šioje teritorijoje gyvenančių jaunų žmonių individualius poreikius.
- Neaktyvus jaunas žmogus – nesimokantis, nestudijuojantis, nedirbantis pagal darbo sutartį ar savarankiškai, neturintis kitų darbo santykiams prilygintų teisinių santykių, nevykdantis neatlygintinio užimtumo veiklos, neieškantis darbo jaunas žmogus.
- Neformalusis jaunimo ugdymas – veikla, kuria plėtojamos jaunų žmonių asmeninės, socialinės ir edukacinės kompetencijos ir kuri vykdoma ne pagal formaliojo švietimo programas.
- Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga – užsienio lietuvių jaunimo organizacija, kurios pagrindinis veiklos tikslas – pasaulio mastu vienyti užsienio lietuvių jaunimo organizacijas ir joms atstovauti.
- Savivaldybės jaunimo organizacijų taryba – jaunimo organizacija, kurios pagrindinis veiklos tikslas – vienyti savivaldybės teritorijoje veikiančias jaunimo organizacijas ir joms atstovauti.
- Su jaunimu dirbanti organizacija – juridinis asmuo, kurio vienas iš veiklos tikslų – atlikti darbą su jaunimu.
- Užsienio lietuvių jaunimas – užsienio valstybėse gyvenantis lietuvių kilmės jaunimas.
- Užsienio lietuvių jaunimo organizacija – buveinės vietos valstybės teisės aktų nustatyta tvarka jaunimui ir (ar) jaunimo interesams atstovauti įsteigtas juridinis asmuo, kita organizacija ar jų filialas, atstovybė, kurių ne mažiau kaip 2/3 narių sudaro užsienio lietuvių jaunimas.

„Nebijokite daryti klaidų. Didžiausia klaida – nesukaupti patirties.“ – K. Vovenargas
Išskiriamos šios darbo su jaunimu formos:
- atvirasis darbas su jaunimu;
- darbas su jaunimu gatvėje;
- mobilusis darbas su jaunimu;
- jaunimo praktinių įgūdžių ugdymas;
- kitos formos.
Jaunimo politika savivaldos lygiu
Jaunimo politikos formavimas ir įgyvendinimas savivaldybėse:
- Savivaldybės institucijos formuoja ir įgyvendina savivaldybės jaunimo politiką.
- Savivaldybės institucijoms atlikti šią funkciją padeda savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius. Jis yra valstybės tarnautojas.
- Savivaldybės tarybos sprendimu gali būti sudaroma nuolatinė (tarybos kadencijos laikotarpiui) ar laikinoji (atskiriems klausimams nagrinėti) savivaldybės jaunimo reikalų taryba. Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nuostatus tvirtina savivaldybės taryba. Savivaldybės jaunimo reikalų taryba sudaroma pariteto principu iš savivaldybės institucijų ir įstaigų bei jaunimo organizacijų atstovų. Jaunimo organizacijų atstovus į savivaldybės jaunimo reikalų tarybą deleguoja regioninė jaunimo organizacijų taryba.
INTEGRUOTA JAUNIMO POLITIKA VIETOS LYGMENIU:

Šaltinis: Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos internetinis puslapis, http://www.jrd.lt/savivaldybėse
Jaunimo organizacijų funkcijos
Jaunimo organizacijos atlieka šias funkcijas:
- tenkina ir įgyvendina bendrus jaunimo ar atskirų jaunimo grupių poreikius bei interesus;
- ugdo jaunų žmonių pilietiškumą ir pagarbą šeimai;
- vykdo jaunų žmonių neformalųjį ugdymą;
- organizuoja jaunų žmonių užimtumą, sportą, turizmą, kultūrinę bei profesinę veiklą;
- skatina jaunų žmonių tarptautinį bendradarbiavimą;
- propaguoja savanorišką jaunimo darbą;
- užsiima kita veikla, kuri neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai, Lietuvos Respublikos tarptautinėms sutartims, įstatymams ir kitiems teisės aktams.
Pagrindiniai jaunimo organizacijų kontaktai:
Vardas/Pavardė
|
Organizacija/Pareigos
|
Kontaktai
|
Judita Ambrasienė
|
Šakių jaunimo sąjunga „Apskritasis stalas“ - pirmininkas
|
Tel. 8 623 90467
El. paštas: [email protected]
|
Simonas Buteikis
|
Šakių rajono moksleivių taryba - pirmininkas
|
Tel. 8 617 30692
El. paštas: [email protected]
|
ORGANIZUOJAMA ILGALAIKĖ SAVANORIŠKA VEIKLA JAUNIMUI (14-29 metų)
Asociacija Šakių atviras jaunimo centras (toliau – AJC) tęsia Šakiuose 2012 metais pradėto savanorystės skatinimo projekto „Patsaunoris“ tradicijas ir, laimėjusi projektų finansavimo konkursą Jaunimo reikalų departamente prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, 2018 m. pabaigoje tapo akredituota savanorišką veiklą rajone organizuojanti organizacija, kuri gali įgyvendinti Jaunimo savanoriškos tarnybos programą.
Asociacija įsipareigojo organizuoti šešių jaunuolių ilgalaikę savanorišką veiklą, kuri truktų ne mažiau kaip 240 val. per 6 mėnesius. AJC, kaip savanorišką veiklą organizuojanti organizacija, yra paruošęs trišales sutartis, kurias pasirašo savanoris, jį priimanti organizacija ir asociacija. Atlikus ne trumpesnę nei 240 val. savanorišką veiklą, ne anksčiau kaip 2019 m. birželio mėnesį jiems bus išduotas specialus pažymėjimas, su kuriuo Lietuvos aukštosiose mokyklose šie asmenys galės gauti 0,25 papildomo stojamojo balo.
Savanorius priimančios organizacijos turi būti ne pelno siekiančios organizacijos, adredituotos Jaunimo reikalų departamente. Tokių organizacijų Šakių rajone šiuo metu turime penkias: Atviras jaunimo centras, Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centras, Labdaros fondas Lekėčių bendruomenės centras, VšĮ Namai visiems ir Bendruomeniniai šeimos namai Šakiuose. Visos šios organizacijos priima ilgalaikius savanorius.
Savanoriškai veiklai organizuoti yra gautas 2 tūkst.eurų finansavimas iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, dar 600 eurų prisidėjo rajono savivaldybė. Šios lėšos skiriamos savanoriui kompensuoti jo kelionės į savanorystės vietą, maitinimo ir mokymų išlaidas.
Savanorišką veiklą rajone organizuojančios
organizacijos koordinatorė
Judita Ambrasienė, tel. +370 68631147,
el.p. sakiai.ajc @gmail.com
Teikiamos jaunimo poreikius atitinkančios, efektyvios bei ekonomiškos paslaugos Šakių rajono savivaldybės jaunimui:
Atviras jaunimo centras prie Šakių socialinių paslaugų centro
Atviras jaunimo centras įsikūręs prie Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centro jaunimui paslaugas tiekia nuo 2013 m. Atviro jaunimo centro lankytojai turi galimybę centre saugiai leisti laisvalaikį, pasirenkant laisvalaikio leidimo pobūdį – aktyvų įsitraukimą į veiklas ar tiesiog stebėjimą, buvimą centre.
Tikslinė grupė – 14 – 29 m. amžiaus Šakių rajono jaunimas, ypatingą dėmesį skiriant mažiau galimybių turinčiam, mažiau motyvuotam jaunimui, kuris dėl įvairių priežasčių neturi galimybių ar negali įsitraukti į jaunimo veiklos pasiūlymus.
Teikiamos paslaugos:
- Suteikiama saugi laisvalaikio praleidimo erdvė, sudaromos galimybės užsiimti prasminga veikla ir organizuojamas saugus laisvalaikis saviraiškos erdvės nerandantiems jauniems žmonėms, siekiant palengvinti jų integraciją į jų gyvenamąją aplinką;
- Vykdoma vaiko minimalios priežiūros priemonė;
- Organizuojami motyvaciniai mokymai ir seminarai, supažindinant jaunuolius su darbo rinka, mokslo siekimo galimybėmis, savanorystės galimybėmis Šakių rajone ir visoje Lietuvoje, Šakių rajone veikiančiomis jaunimo organizacijomis, į kurių veiklas jie gali įsitraukti, ir kitais, jaunimui aktualiais klausimais;
- Jaunuoliai skatinami įsitraukti ir įtraukiami į savanorystės skatinimo programą Šakių rajono jaunimui „Patsaunoris“ ir Jaunimo savanoriškos tarnybos ilgalaikės savanorystės programą.
- Jaunuoliai nukreipiami į kitas institucijas, atitinkančias jų poreikius;
- Jaunuoliai konsultuojami laisvalaikio užimtumo, saviraiškos, dalyvavimo aktyvioje veikloje galimybių bei kitais, jiems rūpimais klausimais;
- Vykdomas individualus socialinis-pedagoginis darbas – ilgalaikės ar trumpalaikės veiklos organizavimas, paremtas produktyviu ir pasitikėjimu pagrįstu bendravimu, kartu padedant jaunam žmogui – centro lankytojui, jo šeimai suvokti aplinkybes, padėtį, kurioje jie atsidūrė, sutelkti vidinius išteklius, įsisąmoninti savo vaidmenį, skatinti ir (ar) organizuoti aktyvius veiksmus sprendžiant problemą;
- Jaunuoliai gali teikti savo veiklos idėjas ir jas įgyvendinti;
- Suteikiama pagalba įgyvendinant jaunimo iniciatyvas;
- Jaunuoliai kviečiami aktyviai dalyvauti Atviro jaunimo centro ir kitų organizacijų organizuojamuose renginiuose ir veiklose bei prisidėti prie jų organizavimo;
- Konsultuoja jaunus žmones ir padeda jiems puoselėti, pažinti, tobulinti jau turimas asmenines, socialines ir kitas kompetencijas ir įgyti naujų;
- Teikiant Atviro jaunimo centro paslaugas, siekiama ugdyti sąmoningą asmenybę, sugebančią atsakingai ir kūrybiškai spręsti savo problemas ir aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime bei plėtoti jauno žmogaus socialines kompetencijas.
Jaunimo darbuotoja Judita Ambrasienė
Tel. nr. +370 62390467
El. p. [email protected]
Jaunimo darbo centras teikiamos paslaugos 16-29 metų jauniems asmenims
Nuo 2018 metų spalio 1 d., reorganizavus Lietuvos darbo biržos sistemą, Šakiuose veikia Užimtumo tarnybos prie LR SADM Kauno klientų aptarnavimo departamento Marijampolės jaunimo užimtumo skyrius. Skyrius aptarnauja jaunus asmenis nuo 16 iki 29 (imtinai) metų. Skyriaus sudėtyje veiklą vykdo Jaunimo darbo centras, teikiantis paslaugas jauniems asmenims (ne tik užimtumo tarnyboje registruotiems bedarbiams, bet ir dirbantiems, besimokantiems, moksleiviams, abiturientams, absolventams ir kt.).
Jaunimo darbo centras
Tikslinė grupė - jaunimas iki 29 m. „iškritęs“ iš švietimo ir darbo rinkos sistemų, norintis įgyti profesiją, pakeisti arba kelti kvalifikaciją, taip pat jaunimas, pradedantis darbo veiklą, studentai, moksleiviai ir jų tėvai, švietimo institucijų vadovai ir pedagogai, darbdaviai, jaunimo organizacijų, bendruomenių atstovai ir kiti socialiniai partneriai.
Teikiamos paslaugos:
- Individualios konsultacijos ir grupiniai „Darbo klubo“ užsiėmimai dėl profesijos pasirinkimo ir įgijimo, įsidarbinimo galimybių ir darbo paieškos būdų, padedant parengti gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką, kitus įsidarbinimo dokumentus.
- Teminiai renginiai verslumo, mokestiniais, savanorystės ir kt. temomis.
- Informacija apie paklausias profesijas.
- Informacija apie Užimtumo tarnybos paslaugas, laisvas darbo vietas.
- Informacija apie moksleivius, pageidaujančius dirbti vasaros atostogų metu, apie jaunų (iki 18 m.) asmenų darbo sąlygas ir įsidarbinimo galimybes.
- Motyvaciniai užsiėmimai nemotyvuotam, darbo neturinčiam jaunimui „Aš galiu“.
- Renginiai ir seminarai jaunimui apie situaciją darbo rinkoje, karjeros planavimą, profesijos įgijimo galimybes, darbo paiešką, įsidarbinimui reikalingų dokumentų rengimą, verslumo pagrindus.
- Moksleivių profesinis orientavimas.
- Darbo mugės darbdaviams, ieškantiems darbuotojų.
- Nemokamas internetas darbo informacijos paieškai.
- Tinkamumo profesijai, asmeninių gebėjimų testai.
- Individualios orientavimo karjerai konsultacijos.
Vyriausioji specialistė Eglė Plančiūnienė
Tel. (8 345) 60 748
El. p. [email protected]
Įgyvendinant projektą „Saugok sveikatą, kol jaunas!”, teikiamos jaunimui palankios sveikatos priežiūros paslaugos
Projekto tikslas - paskatinti jaunus žmones rinktis sveikesnį gyvenimo būdą, teikiant jiems kokybiškas, prieinamas ir jų poreikius atitinkančias jaunimui palankias sveikatos priežiūros paslaugas.
Projekto tikslinė grupė – 14-29 m. amžiaus jauni asmenys.
Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure teikiamos šios paslaugos:
- vertinamos jaunuolio psichologinės, asmenybinės ir kitos problemos;
- konsultuojama psichologinių, asmenybės ir ugdymosi problemų turinčius jaunuolius, jų tėvus (globėjus, rūpintojus) ir artimuosius šių problemų sprendimo klausimais;
- rengiamos individualios rekomendacijos jaunuolio psichologinėms, asmenybės ir ugdymo problemoms spręsti;
- inicijuojamos, rengiamos ir įgyvendinamos psichologinių problemų prevencijos programos, padedančios išvengti psichologinių, asmenybės ir ugdymo problemų;
- dalyvaujama formuojant teigiamą jaunimo požiūrį į psichologinių, asmenybės ir ugdymo problemų turinčius jaunuolius bei jų integravimą į jaunimo bendruomenę ir visuomenę;
- šviečiamas jaunimas psichologijos, pedagoginės ir socialinės psichologijos klausimais;
- renkama ir kaupiama informacija, reikalinga konsultuojamų jaunuolių problemoms spręsti, esant būtinybei, bendradarbiaujama su kitomis institucijomis bei atliekama jaunuolio veiklos ir elgesio stebėsena;
- teikiama informacija apie jaunuolius, turinčius psichologinių, asmenybės ir ugdymo problemų, suinteresuotiems asmenims ir institucijoms, susijusioms su šių jaunuolių ugdymu;
- atliekami aktualūs psichologiniai tyrimai, atsižvelgiant į jaunimo poreikius;
- koordinuojamas jaunimui skirtų „žemo slenksčio“, atvejo vadybos bei žmogaus teisių principais paremtas sveikatos priežiūros - sveikatos stiprinimo, prevencijos, gydymo, konsultavimo ir stebėsenos - paslaugų teikimas savivaldybėje, vykdoma individuali atvejo vadyba: įvertinami jauno žmogaus sveikatos poreikiai, organizuojami motyvaciniai pokalbiai, sudaromas paslaugų teikimo planas, tarpininkaujama jaunam žmogui kreipiantis į asmens sveikatos priežiūros įstaigas, palaikomas su juo nuolatinis ryšys, kol bus išspręsta jauno žmogaus sveikatos problema;
- administruojamas savivaldybės lygmeniu Jaunimo sveikatos interneto portalas sveikatostinklas.lt/sakiai ;
- administruojama „Facebook“ paskyra https://www.facebook.com/sakiu.jaunimo.sveikatos.centras/ ;
- administruoja 4-iose rajono gimnazijose (Šakiuose, Kudirkos Naumiestyje, Lukšiuose ir Griškabūdyje), pagrindinėse Šakių „Varpo“ ir Gelgaudiškio mokyklose bei Šakių atvirame jaunimo centre, Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centre, Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriuje, Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centre ir Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, įdiegtus informacinius ekranus;
- organizuojami savižudybių intervencijos įgūdžių „SafetTalk“ ir „ASIST“ mokymai, kurie padės dalyviams tapti sąmoningais, susiduriant su savižudybių tema ir atlikti „vartininkų“ funkciją, vykdymą;
- teikiamos savižudybių prevencijos vykdymo eigos diskusijos;
- proaktyvios pagalbos savivaldybėje teikimas (Šakių rajono savivaldybėje įdarbintas psichologas projekto laikotarpiui);
- organizuojami sveikatinimo (fizinio aktyvumo, sveikos mitybos) renginiai;
- organizuojamos sveikatinimo (fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos, subalansuotos mitybos, antsvorio ir nutukimo prevencijos) paskaitos;
- organizuojamos paskaitos lytiškumo tema bei visuose administruojamuose portaluose bei informacijos ekranuose viešinama prevencinė medžiaga, kuria siekiama stiprinti lėtinių neinfekcinių ligų prevenciją ir kontrolę;
- suteikiamos sportinio inventoriaus (lauko teniso rakečių, krepšinio ir futbolo kamuolių) nemokamo naudojimo paslaugos;
- organizuojamos su jaunimo sveikatos problemomis susijusios darbo grupės ar seminarai, susitikimai su visomis suinteresuotomis pusėmis - paslaugų gavėjais, teikėjais, administratoriais, politikais;
- atliekama jaunimo sveikatos būklės analizė.
-
Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatoriai: Martinas Eimutis ir Akvilė Mirauskaitė
Psichologė Zita Skaisgirienė
Tel. 8 641 90080,
El. paštas: [email protected]
DĖMESIO!!!
PATVIRTINTAS ATNAUJINTAS JAUNIMO POLITIKOS PAGRINDŲ ĮSTATYMAS
2018 m. gegužės 24 d. Seime priimtas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas naujos redakcijos Jaunimo politikos pagrindų įstatymas. Jis apibrėžia darbo su jaunimu sistemą, jos vykdymo principus ir formas, padės tobulinti institucijų, dirbančių jaunimo srityje, veiklą ir funkcijas.
Naujuoju įstatymu patobulintas jaunimo politikos teisinis reguliavimas, užtikrinant jos sistemišką įgyvendinimą Lietuvoje. Taip pat skatinamas jaunimo dalyvavimas jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų veikloje, taip didinant jo įtrauktį į visuomenės gyvenimą.
„Naujos redakcijos Jaunimo politikos pagrindų įstatymas įneša daug aiškumo. Pagaliau įteisintas darbas su jaunimu, jo formos, įtvirtinami reikalavimai atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių veiklai, numatomi jų tikslai. Esamas įstatymas reglamentuoja tokią aplinką, kokia išties yra reikalinga, siekiant užtikrinti tinkamą jaunimo politikos formavimą ir įgyvendinimą. To reikėjo siekiant geresnės darbo su jaunimu kokybės“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis.
Darbas su jaunimu išlieka vienu svarbiausių Lietuvos jaunimo politikos prioritetu, dėl to visoje Lietuvoje nuolat plėtojama darbo su jaunimu infrastuktūra. Šiemet padidintas finansavimas atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių plėtrai, siekiant užtikrinti, kad kiekvienoje savivaldybėje būtų jaunimo laisvalaikio ir užimtumo galimybių. Šiuo metu Lietuvoje veikia 39 atvirieji jaunimo centrai ir 102 atvirosios jaunimo erdvės.
Ministerija taip pat primena, kad nuo šių metų pradėtas finansuoti gatvės ir mobilus darbas su jaunimu, leidžiantis pasiekti atskirtyje gyvenančius jaunuolius bei plėtoti darbą su jaunimu gatvėje arba suteikti jam paslaugas, reikalingas konsultacijas, taip atvedant jas prie jaunuolio, o ne laukiant, kol jis pats kreipsis į atitinkamas įstaigas.
ĮVERTINIMAS ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBEI DĖL JAUNIMO POLITIKOS ĮGYVENDINIMO
Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas), atsižvelgdamas į 2020 m. savivaldybėms rekomenduotų ir kitų veiklos sričių įgyvendinimą, planuotus ir pasiektus rezultatus, išskyrė savivaldybes ir jų jaunimo reikalų koordinatorius, kurių veiklą vertina kaip reikšmingai prisidėjusią kuriant teigiamą pokytį jaunimui ir jaunimo politikai Lietuvoje.
Departamento padėka skirta ir Šakių rajono savivaldybės administracijai bei Jaunimo reikalų koordinatorei Danutei Jurgutienei už įdėtas pastangas įgyvendinant jaunimo politikos sritis 2020 metais, o ypač už aktyvią ir nuoseklią veiklą bei pasiektus išskirtinius rezultatus jaunimo savanoriškos veiklos plėtrai Šakių rajono savivaldybėje.
Vykdant nuoseklią veiklą parengta ir sėkmingai įgyvendinama Jaunimo programa, gerinanti jaunimui skirtų paslaugų kokybę užtikrinančias sąlygas ir skatinanti jaunimo aktyvumą ir iniciatyvumą. Rajono savivaldybėje atsirado naujos darbo su jaunimu formos – atvirasis darbas su jaunimu ir mobilusis darbas su jaunimu, kuriomis siekiama, atsižvelgiant į individualius atitinkamoje teritorijoje gyvenančio jaunimo poreikius, padedant kompetentingiems jaunimo darbuotojams, užtikrinti turiningą jaunimo laisvalaikio praleidimą, ugdymą(-si) ir socialinę integraciją. Taip pat Savivaldybėje aktyviai įgyvendinama Jaunimo savanoriškos tarnybos programa. Praėjusiais metais surengti informaciniai susitikimai su jaunimo savanorius priimančiomis arba galinčiomis priimti organizacijomis, parengti reikalingi dokumentai, akredituotos savanorius priimančios organizacijos, jauni žmonės supažindinti, paskatinti dalyvauti ir į(si)traukti į savanorišką veiklą. Skatinant jaunų žmonių aktyvumą ir dalyvavimą jaunimo organizacijų, neformalių jaunimo grupių ir organizacijų, dirbančių su jaunimu, veikloje, buvo paskelbti Jaunimo iniciatyvų skatinimo, mokymų organizavimo ir gerosios patirties sklaidos, Atvirųjų jaunimo centrų, atvirųjų jaunimo erdvių bei mobiliojo darbo su jaunimu projektų finansavimo konkursai, kur sėkmingai įgyvendinta 20 projektų, finansuotų Šakių rajono savivaldybės biudžeto ir Departamento lėšomis. Projektų veiklose dalyvavo 1739 jauni žmonės (14–29 metų).
Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė džiaugiasi gautu įvertinimu: „Smagu dirbti, kai šalia dirba Šakių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba ir rajono savivaldybės taryba, kurios priima aktualius ir savalaikius sprendimus, užtikrinančius kokybišką jaunimo politikos įgyvendinimą Šakių rajono savivaldybėje. Jaunimui ir visiems dirbantiems su jaunimu noriu palinkėti priimti naujus iššūkius, semtis įkvėpimo iš mus supančio pasaulio, kartu realizuoti visas, net ir pačias netikėčiausias, idėjas“.
